Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

W lipcu w ofercie BMW pojawi się specjalna wersja modelu z serii M3.Samochód otrzymał specjalne zawieszenie oraz wystrój nadwozia i wnętrza w czterech wariantach dostępnych w ograniczonym okresie czasu. Wersje M3 Edition opracowane zostały w oparciu o BMW M3 Coupe. Dostępne będą w kolorach Alpine White, Black, Dakar Yellow oraz Monte Carlo Blue. Okres produkcji zostanie ograniczony do zaledwie sześciu miesięcy.

Kolor nadwozia modeli serii M3 Edition jest dopasowywany do stylizacji wnętrza pojazdu. Wloty powietrza na masce silnika wszystkich wersji zostały pomalowane czarnym kolorem, natomiast charakterystyczna dla BMW osłona chłodnicy w kształcie nerki, boczne „skrzela” oraz podwójne końcówki układu wydechowego pokryto ciemnym chromem. Czarny lakier ozdabia także nakładki na lusterka boczne typu BMW M, które połączono ze słupkami A poprzez dwa wyprofilowane ramiona w kolorze nadwozia.

Przygotowano także specjalny wystrój wnętrza. W wersjach Alpine White oraz Black powierzchnia centralnego podłokietnika, konsoli centralnej oraz podłokietników znajdujących się na panelach drzwiowych została pokryta białym kolorem. Jednocześnie tapicerkę wnętrza tych modeli wykończono skórą o strukturze włókna węglowego Carbon Structure Leather i obszyto kontrastującymi, białymi nićmi. Siedzenia wykończone czarną skórą Black Novillo Leather również zawierają kontrastujące przeszycia, a także pionowe pasy na górnej części oparcia i na czołowej części siedziska.

Wszystkie cztery modele Edition wyposażono w specjalnie zaprojektowane obręcze aluminiowe oraz wyjątkowe zawieszenie. Felgi z serii M o średnicy 19 cali wyróżniają się podwójnymi ramionami i dostępne są w kolorze czarnym lub typowym dla obręczy aluminiowych. Z kolei w modelach Alpine White, Black i Monte Carlo Blue felgi te mogą zostać pokryte specjalnym, białym lakierem, który kontrastuje z wypolerowanymi ramionami. Sportowy charakter modeli BMW M3 Edition podkreśla zawieszenie obniżone o 10 mm.

BMW M3 zapewnia prawdziwie sportowe osiągi dzięki ośmiu cylindrom i siedmiu przełożeniom skrzyni biegów. Wysokoobrotowa jednostka napędowa V8 modelu BMW M3 osiąga moc maksymalną 420 KM z 4 litrów pojemności skokowej. Moc przekazywana jest na tylne koła za pośrednictwem standardowej, 6-biegowej przekładni manualnej lub opcjonalnej przekładni dwusprzęgłowej M z systemem Drivelogic, która poprawia zarówno osiągi, jak i ogólną wydajność BMW M3. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje w tym przypadku 4,6 sekundy (ze skrzynią manualną 4,8 sekundy), a średnie zużycie paliwa w cyklu UE utrzymuje się na poziomie 11,9 litra/100 km (ze skrzynią manualną 12,4 l/100 km).

BMW M3 wyposażone jest standardowo w lekki dach wykonany z włókna węglowego, a w opcji dostępny jest układ elektronicznej kontroli amortyzatorów Electronic Damper Control oraz konfigurator M Drive, który pozwala kierowcy zmienić ustawienia zawieszenia i układu jezdnego, a tym samym dostosować charakterystykę pojazdu do indywidualnych potrzeb.

M3Edition2 0907 2009 550 BMW M3 Edition

źródło: BMW
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.