Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Kelleners Sport sprawił, że BMW serii 5 stało się jeszcze bardziej dynamiczne, a wszystko dzięki pakietowi modyfikacji M Sport. Tak tuningowany samochód zostanie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Pakiet M Sport, który został zastosowany w BMW 520d i 535i, obejmuje lepszą aerodynamikę, zwiększenie wydajności, optymalizację zawieszenia, a także zmianę wyglądu zewnętrznego jak i wnętrza pojazdu. Po całym zabiegu, samochód wygląda jeszcze bardziej drapieżnie, a osiągami nie odbiega od rasowych sportowców.

bmw 04022011 600 BMW 5 z pakietem M Sport

 

Inżynierom z Kelleners Sport, udało się zwiększyć moc silnika o około 20 procent. Podstawowa wersja modelu 520d potrafi wygenerować 184 KM, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 380 Nm. Po tuningu moc samochodu wzrosła do 218 KM, natomiast maksymalny moment obrotowy zwiększył się do 450 Nm. Mocniejszy model 535i również uległ znacznej zmianie. Początkowo jego moc wynosiła 306 KM, natomiast po zastosowaniu pakietu M Sport, jednostka napędowa jest w stanie osiągnąć 367 KM. Maksymalny moment obrotowy w stosunku do wersji podstawowej zwiększył się z 400 do 480 Nm.

 

Sportowy wygląd BMW serii 5 podkreślają elektrolityczne siatki ze stali nierdzewnej, złożonej z trzech części (przód). Samochód zyskał bardziej dynamiczny wygląd dzięki dolnemu spoilerowi, który przenosi się na listwy boczne, a następnie łączy ze spoilerem tylnym ze zintegrowanym dyfuzorem. W BMW zastosowano owalne rury wydechowe zrobione ze stali nierdzewnej. Zostały one umieszczone na krawędziach z lewej i prawej strony. Nowe zawieszenie samochodu spowodowało jego obniżenie o około 30 mm.

bmw 04022011 610 BMW 5 z pakietem M Sport

 

Kelleners Sport postanowił użyć 20-calowych felg, tylna jest nieznacznie szersza od przedniej. Koła dostępne są w kilku wersjach: „Hamburg” – polerowany srebrny grafit, polerowana srebrna platyna, czarny mat oraz „Berlin” – polerowana srebrna platyna, polerowany czarny mat i czarny mat.

 

Wnętrze samochodu nie zostało pominięte. Pedały zostały wykonane z polerowanego aluminium, ale jest również dostępna wersja matowa w kolorze czarnym i logiem Kelleners Sport. Fotele pokryto czarną skórą z elementami białych szyć, co dodaje sportowemu wnętrzu elegancji.

Źródło: Kelleners Sport, informacja Mototarget.pl

 

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.