Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jak wynika z najnowszego zestawienia firmy analitycznej JD Power & Associates, Toyota Aygo cieszy się największą popularnością w Europie.

Japoński koncern może mieć powody do zadowolenia. Samochody Toyoty a szczególnie model Aygo, cieszą się największym zadowoleniem użytkowników w takich krajach jak Niemcy, Francja i Wielka Brytania. W sondażu przyznano punkty w takich kategoriach jak jakość i stylistyka samochodu, satysfakcja z usług serwisowych, a także koszty eksploatacji pojazdu.

 

Jako jedyna ze wszystkich uwzględnionych w zestawieniu modeli, Toyota Aygo, oceniana w kategorii samochodów miejskich, uplasowała się na pierwszym miejscu we wszystkich trzech krajach objętych badaniem, wyprzedzając modele bliźniacze – Peugeota 107 i Citroena C1 a także VW Foxa.

 

W klasie wyższej-średniej największym zadowoleniem klientów cieszą się dwa modele Toyoty – hybrydowy Prius zajął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i Francji (tam na trzecim miejscu uplasowała się Toyota Avensis) oraz drugie w Niemczech.

 

Yaris okazał się być najbardziej lubianym małym samochodem we Francji, zajmując jednocześnie drugie miejsce wśród użytkowników w Wielkiej Brytanii.

 

Toyota Corolla zaś znalazła się w czołówce zestawienia we wszystkich krajach objętych badaniem, a w Niemczech, wraz z Aurisem zdeklasowała rywali – tam samochody Toyoty zajęły pierwsze i drugie miejsce w klasie niższej-średniej, wyprzedzając między innymi BMW.

 

Przypomnijmy, że odświeżony model Toyoty Aygo zaprezentowany został podczas targów motoryzacyjnych w Bolonii w 2008 roku. Benzynowy silnik 1.0 VVT-i montowany w tym modelu, jest obecnie najlżejszym i jednym z najefektywniejszych silników na rynku. Charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa (średnio 4,5 l/100 km) oraz stosunkowo niewielką emisją CO2 (106g/km).

 
 
źródło: Toyota
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.