Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Ostatni weekend czerwca będzie dla fanów motoryzacji na południu Polski najważniejszym weekendem lata. W sosnowieckiej hali Silesia Expo odbędzie się kolejna edycja Auto Moto Show, które wyrastają na najważniejszą imprezę motoryzacyjną w kraju.Targi te odbędą się pod patronatem medialnym portalu internetowego Hoga.pl.

Premiery i legendy

 

Ta impreza to od lat znacznie więcej niż targi, więc tegoroczna ekspozycja także nie ograniczy się do prezentacji aktualnej oferty salonów samochodowych. Obok najnowszych modeli, takich jak Audi R8 Roadster, Alfa Romeo Giulietta czy najnowsza generacja Volvo S60 można będzie oglądać takie legendy motoryzacji jak Ford T czy Citroen DS21.

 

Będzie wiele samochodów o ekologicznych napędach – hybrydowych i elektrycznych. Sensacją będzie pokaz seryjnie produkowanego samochodu elektrycznego, który dzięki firmie Vattenfall przechodzi ciekawy test w Polsce. Nie mniej interesujący będzie bolid Greenpower, stworzony przez studentów Politechniki Gliwickej.

 

Polską konstrukcją jest także jeden z najciekawszych pojazdów salonu, Marotti, napędzany motocyklowym silnikiem wyścigowy trójkołowiec.

 

Podczas Auto Moto Show odbędzie się także wiele imprez sportowych, a przynajmniej wymagających współzawodnictwa – od rajdu EKO, przez zawody car audio po zmagania mistrzów driftu.

 

Do największych atrakcji będzie należał przenośny tor off-roadowy z podjazdem o nachyleniu 41 stopni, co odpowiada na drodze nachyleniu ok. 80 proc. Tor ma niesymetryczną ścieżkę pozwalającą sprawdzić skok amortyzatorów czy wykrzyżowanie osi oraz odcinek do trawersowania, sprawdzający jak samochód zachowuje się przy znacznych wychyleniach bocznych, a także wagę.

 

Auto Moto Show to trzy dni imprez, z codziennie innym tematem przewodnim.

 

– pierwszy dzień targów (piątek) to oczywiście prezentacja nowości motoryzacyjnych, z mocnym akcentem na ekologie, samochody hybrydowe, elektryczne itp.

 

– sobota przebiegać będzie pod kątem najnowszych rozwiązań elektronicznych, zarówno związanych z bezpieczeństwem jazdy jak i nawigacją czy jakością dźwięku (car audio)

 

– niedziela poświęcona będzie sportowi samochodowemu i tuningowi oraz chemii, kosmetykom motoryzacyjnym i paliwom.

 

Dzień pierwszy, piątek – ekologia

 

W tym dniu najważniejsze będą motoryzacyjne nowości, wśród których będzie sporo samochodów z ekologicznymi napędami. Pojawi się najmocniejsza hybryda na świecie, czyli BMW X6 w wersji ActiveHybrid ale też niewiele mu ustępujący Lexus LS 600h, który ma również grubo ponad 440 KM. Będą jednak także ekologiczne samochody bardziej dostępne, np. hybrydowa wersja Toyoty Auris HSD, która niedawno otrzymała bilet na nasz rynek.

 

Będą jednak także premiery aut, które rozpalają wyobraźnię.Hitem salonu będzie Audi R8 w wersji roadster, zupełnie wyjątkowe auto, szokujące drapieżnym wyglądem i wspaniałymi osiągami. W Polsce po raz pierwszy można go będzie zobaczyć go na Auto Moto Show w EXPO SILESIA w Sosnowcu.

 

Jednym z niewielu samochodów na targach, które zostawiają w pokonanym polu R8 roadster, będzie Mercedes SLS, coupe z unoszonymi drzwiami, które już stało się legendą marki.

 

Audi pokaże także imponujące Audi A8, w którym automatyczna skrzynia biegów może być powiązana z GPS-em, uzależniając układ zmiany biegów od charakteru i struktury drogi a adres dla nawigacji satelitarnej wpisuje się wodząc palcem po tunelu, obok dźwigni zmiany biegów.

 

W piątek odbędzie się także EKO rajd. W ubiegłym roku ta rywalizacja wzbudziła wielkie zainteresowanie, bo można ją było na żywo śledzić na stronie internetowej. W tym roku rajd zapowiada się bardzo emocjonująco, zwłaszcza że chęć udziału zgłosiło więcej załóg niż przed rokiem. Podobnie jak w ubiegłym roku wyścig będzie przebieg wyścigu będzie widać na stronie internetowej, tym razem na portalu Hoga.pl. Przez cały piątek zwiedzający targi będą brali udział w wielkim konkursie motoryzacyjnym portalu internetowym Hoga.pl. Główną nagrodą będzie 3 dniowy karnet na F1 Grand Prix Belgii w dniach 27 – 29.08.2010 r.

 

Dzień drugi, sobota – elektronika

 

Tego dnia główny akcent zostanie położony na najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny samochodowej elektroniki. Najmocniej reprezentowane będą rozwiązania z zakresu nawigacji satelitarnej oraz zestawów multimedialnych, ale nie obędzie się także bez nowości z obszaru bezpieczeństwa jazdy.

 

W ramach Auto Moto Show odbędą się dwudniowe zawody car audio. Odbywające się pod patronatem EASCA (European Auto Sound Competence Association) zmagania będą trzecią eliminacją do Finału Mistrzostw Polski 2010. Uczestnicy mają rywalizować w trzech konkurencjach – jakości, głośności i poziom ciśnienia akustycznego.

 

W sobotę odbędzie się także tuning show.

 

Dzień trzeci, niedziela – emocje

 

Najważniejszym elementem tego dnia będzie rywalizacja, ale także indywidualizacja, bo to czas sportu i tuningu. Można będzie poznać najnowszy samochód rajdowy Leszka Kuzaja, Skodę Fabię S200 a w jednym z licznych konkursów wygrać wyjazd na wyścig Formuły 1 do Belgii z biurem Sindbad.

 

Do rywalizacji staną także instruktorzy nauki jazdy, którzy wezmą udział w zawodach, obejmujących pokonanie toru precyzyjnej jazdy na terenie placu manewrowego WORD Dąbrowa Górnicza oraz próbę na terenie Expo Silesia. Zawody będą połączone z prezentacją ośrodków nauki jazdy na targach.

dziew 22134245 600 Auto Moto Show 2010

 

Targi w punktach

 

Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć m.in:
• Volvo S 60
• Alfa Giulietta
• VW Touareg (nowy model)
• Audi R8 Roadster
• Citroen DS 3
• historia Skody w sporcie, Leszek Kuzaj i jego Skoda S-2000
• nowa KIA Sportage
• BMW ActiveHybrid X6
• Toyota Auris Hybryda
• VW Scirocco R cup
 
A także już pokazywane w tym roku w Polsce, ale ciągle nowe modele:
• Mercedes SLS
• Citroen C3
• nowe Audi A8

GODZINY OTWARCIA:
* 25 czerwca 2010, piatek: 11:00 – 19:00
* 26 czerwca 2010, sobota: 9:00 – 19:00
* 27 czerwca 2010, niedziela: 9:00 – 18:00

CENNIK:
– dzieci do lat 6 – za darmo
– bilet ulgowy – 10zł
– normalny bilet – 15zł
– rodzinny ( dzieci do 16 roku życia i rodzice) – 25zł

 

Bilety parkingowe na terenie Expo Silesia:
– samochód osobowy – 10 zł
– minibus – 20 zł
– autokar – 50 zł

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 2 w artykule: ”Auto Moto Show 2010”

  1. Thorn of Girl…

    Superb information and facts could be observed on this internet blog site….

  2. csgo skins sites…

    Excellent Website, Stick to the wonderful work. Thank you so much!|…