Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

20 aut z pięciu serii, 120 dziennikarzy i klientów pokona ponad 4 000 km przez Europę.4 182 km przez Europę w dziewięć dni, z A na norweskich Lofotach do Bée w północnych Włoszech – Audi udowadnia wysoką jakość swoich samochodów w „Efficiency Challenge A to B”.
Zwrot „Jechać z punktu A do punktu B” dotyczy także codziennej mobilności. Audi potraktowało go dosłownie organizując „Audi Efficiency Challenge A to B” . Wyprawa startuje z północy Europy, z norweskiej miejscowości A położonej na jednej z wysp archipelagu Lofoty, prowadzi przez osiem państw aż na północ Włoch do miejscowości Bée nad jeziorem Lago Maggiore.

W wyprawie biorą udział seryjne modele Audi. Obok oszczędnego A3 1.6 TDI z emisją 99 g/km  CO2,  wystartowało również S3 Sportback, obok A4 2.0 TDI e – S4 z 333 KM, oraz A5 Sportback 2.0 TFSI – A5 Sportback 3.2 FSI. W wyprawie bierze udział nie tylko Audi Q7 3.0 TDI clean diesel quattro, ale również Q7 6.0 TDI quattro, ponadto Audi TT 2.0 TDI a także TT RS.

Wydajność – stała się wiodącym tematem Audi Obecnie 32 modele emitują mniej niż 140 g/km  CO2. Najnowsza wersja Audi A3 1.6 TDI emitująca tylko 99 g/km CO2,  świętuje podczas wyprawy „A to B” swoją światową premierę i będzie mogła w realnych warunkach udowodnić swoją efektywność. Audi A4 2.0 TDI e napędzane silnikiem o mocy 136 KM emituje tylko 119 g/km CO2. Tak niskie wartości udało się uzyskać dzięki Modułowemu Systemowi Efektywności Audi, który łączy wiele efektywnych technologii. Audi stosuje nowe rozwiązania w różny sposób w całej palecie swoich produktów. Dla przykładu Audi S4 V6 dzięki mechanicznemu kompresorowi uzyskuje moc 333 KM i zużywa tylko 9,7 l/100 km. Audi TT RS z 5-cylindrowym silnikiem o mocy 340 KM zużywa średnio 9,2 l/100 km. Audi Efficiency Challange wystartowało we wtorek, 22 września i zakończy się 30 września. Trasa podzielona jest na trzy wielodniowe etapy. Etap pierwszy prowadzi z A do Trontheim na południu Norwegii, drugi do stolicy Niemiec Berlina, a trzeci do ostatecznego celu w miejscowości Bée. Wyprawa wiedzie różnymi drogami otoczonymi barwnymi krajobrazami – przez drogi biegnące wzdłuż wybrzeża archipelagu Lofoty i autostrady w Niemczech. Na trasie znajdują się duże miasta jak Oslo, Kopenhaga czy Praga oraz wysokie Alpy.

źródło: Audi
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.