Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Pasjonaci włoskiej marki mogą się poczuć zawiedzeni. Nowe Lancie są na wskroś amerykańskie. Lancia, będąca częścią koncernu Fiata, ujawniła swoje nowe modele, które zapewne jeszcze w tym roku uzupełnią gamę modelową marki. Fiat jak wiadomo ostatnimi czasy nabył część Chryslera i w ramach powrotu na rynek USA nawiązał wielopoziomową współpracę. Niestety straciła na tym Lancia. Marka znana ze stylowych produktów, stanowiących esencję włoskiego stylu, w pogoni za rentownością przyjęła amerykańskie rysy.

 

Nowa Thema to Chrysler 300 z silnikiem 3,6 l V6 o mocy 292 KM. Ponadto w ofercie znajdzie się też 3-litrowy diesel, który w zależności od wersji zaoferuje od 190 do 224 KM. Moc trafia na koła poprzez 8-stopniowy automat (benzyna) lub 5-biegową skrzynię w przypadku diesla. Chrysler 200 w wersji z twardym dachem, jak i w wersji Cabrio, dzięki zmianie znaczków stał się Lancią Flavią. Z kolei Lancia Phedra, która nie znalazła zbyt wielu amatorów skuszonych jej kształtami, zostanie zastąpiona Chryslerem Voyagerem. Pod maską znajduje się amerykańska myśl techniczna reprezentowana przez silnik V6 Pentastar o mocy 292 KM i diesla 2,8 l o mocy 163 KM.

lan 15022011 600 Amerykańska Lancia

 

Samochody mają trafić do salonów bardzo szybko. Będzie można je kupić najprawdopodobniej już za pół roku. Póki co Lancia nie podaje cen, ani specyfikacji konkretnych wersji.

Źródło: worldcarfans.com, Lancia, informacja Mototarget.pl

 

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.