Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

4C, nowy sportowy model Alfy, nawiązuje do legendarnego włoskiego samochodu sportowego Alfa Romeo 33 Stradale. Dziennikarze portalu Automotive News Europe, otrzymali komputerowo zmodyfikowane zdjęcie, które pokazuje nowy model Alfy o oznaczeniu 4C. Źródła bliskie marce twierdzą, iż materiał fotograficzny prezentuje samochód, który jest bardzo podobny to nadchodzącego konceptu.  4C powstał w centrum stylistycznym Fiata w Turynie.

Samochód ma niezwykle agresywną i kompaktową sylwetkę, która nawiązuje do kształtów legendarnego modelu 33 Stradale z 1967 r. Produkcja nowej Alfy ma się rozpocząć do końca 2012  r. 4C będzie powstawał prawdopodobnie w fabryce Mirafiori. Włosi zamierzają produkować 15-20 tys. egzemplarzy rocznie. Ponadto kolejnych 5-10 tys. sztuk trafi do Abartha, którego wzmocniona wersja 4C będzie kosztowała ok. 45 tys. euro. Kierownictwo Alfy jeszcze nie podjęło decyzji, czy nowy model trafi na rynek amerykański.

Alfa Romeo 33 Stradale z 1976 r. to bezkompromisowe coupe z silnikiem umieszczonym z tyłu i napędem na tylną oś. Porywająca sylwetka samochodu to dzieło Franco Scaglione. 33 Stradale legitymował się mocą 230 KM produkowanych przez silnik V8 o pojemności 2 litrów. Alfa zbudowała jedynie 18 sztuk modelu 33 Stradale, które natychmiast stały się kolekcjonerskim rarytasem.

alfac4 Alfa Romeo 4C inspirowana legendarnym modelem 33 Stradale

Źródło: europe.autonews.com, informacja Mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.