Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

W drugiej połowie grudnia 2010 roku funkcjonariusze polskiej Policji otrzymają 120 nowych radiowozów marki Alfa Romeo 159. Samochody te jako oznakowane radiowozy wyposażone w specjalistyczny będą patrolowały drogi w całej Polsce. Wszystkie modele 159 dla polskiej policji będą znakowane zgodnie z najnowszymi wzorcami i utrzymane w srebrno-niebieskiej kolorystyce. Na pokładzie każdego samochodu zostanie zamontowany wideorejestrator, który będzie nagrywał wydarzenia z przodu i z tyłu radiowozu, a także radar, pozwalający na pomiar prędkości samochodów nadjeżdżających z przeciwka.

 

Policyjne Alfy 159 zostały wyposażone w benzynowy czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 1,75 litra, który generuje moc 200 KM przy 5000 obr/min. Napęd na przednie koła przenosi 6-biegowa skrzynia manualna. Maksymalny moment obrotowy o wartości 320 Nm dostępny jest już przy 1400 obr./min. Dzięki temu, przyspieszenie od zera do 100 km/h trwa 7,7 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 235 km/h. Producent informuje, że średnie zużycie paliwa utrzymuje się na poziomie 8,1 l/100 km, jednak w mieście – gdzie eksploatowanych będzie część policyjnych Alf – spalanie może być nawet o kilka litrów większe.

 

Polska jest już kolejnym krajem, w którym policja przesiada się do radiowozów legendarnej marki z Mediolanu. Alfy Romeo od lat z powodzeniem są wykorzystywane przez funkcjonariuszy policji m.in. we Włoszech czy w Austrii.

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: Alfa Romeo, informacja Mototarget.pl

 

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.