Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Ford Polska Sp. z o. o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody Ford Focus oraz Transit mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ich użytkowników.Importer poinformował, że w niektórych samochodach Ford Focus w wersjach silnikowych 1.6, 1.8 i 2.0 l, Duratorq-TDCi (DV) (DW) (Lynx), wyprodukowanych w okresie od 1 czerwca 2006 do 25 stycznia 2007 w Niemczech, Hiszpanii i Rosji, może dochodzić do nadmiernej korozji elementów układu chłodzenia silnika. Wada ta występuje tylko w samochodach użytkowanych w krajach, w których zimą stosowane są duże ilości soli. W ekstremalnych przypadkach korozja może rozprzestrzenić się na obwody elektroniczne i powodować przegrzanie, co może prowadzić nawet do stopienia izolacji przewodów elektrycznych oraz przewodów i urządzeń sąsiadujących. W Polsce kampanią serwisową objętych jest 1946 samochodów.

Ponadto polski dystrybutor samochodów Ford poinformował również, że w niektórych egzemplarzach modelu Transit wyprodukowanych w okresach: od 20 lutego 2004 r. do 31 maja 2006 r. w Niemczech, od 1 lipca do 31 sierpnia 2007 r. w Turcji i Wielkiej Brytanii, z powodu potencjalnej wady odlewu piasty środkowej, istnieje ryzyko odłączenia się kierownicy od kolumny kierowniczej. Wedle szacunków przedsiębiorcy wada może dotyczyć poniżej 1 proc. samochodów wyprodukowanych we wskazanym okresie. Kampanią serwisową na polskim rynku objęte są 343 samochody.

Ford Polska sp. z o.o. poinformował UOKiK, że posiadacze pojazdów objętych kampanią, zostali indywidualnie powiadomieni o ryzyku oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów, gdzie na koszt przedsiębiorcy zostaną wykonane niezbędne przeglądy i naprawy.

Ford Transit 2 2010 2009 450 Akcja Forda

źródło: UOKiK/Foto: Ford
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.