Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Audi w porozumieniu z kilkoma innymi firmami rozpoczyna testy Audi A1 e-Tron, mające na celu wykazanie mobilności pojazdu elektrycznie napędzanego. Audi A1 e-Tron to pojazd w pełni elektryczny. Silnik spalinowy służy tu wyłącznie do doładowywania baterii. Dzięki specjalnym stacjom oferującym możliwość ładowania prądem o napięciu 380V, samochód można doładować w 3 godz. Koncern z Inglostadt w porozumieniu z E.ON, Stadtwerke München i Uniwersytetem technicznym z Monachium, rozpoczyna serię testów mających na celu określenie mobilności elektrycznego mieszczucha.

 

Audi dostarcza samochody, E.ON, Stadtwerke München zobowiązały się zainstalować 100 punktów ładowania, a grupa naukowców uniwersyteckich zajmie się zbieraniem danych i ich interpretacją. W tym celu powstała nawet specjalna aplikacja na telefony komórkowe, która pozwala na przekazywanie informacji między podmiotami biorącymi udział w projekcie.

 

Dla Audi ten swoisty test A1 e-Tron ma na celu rozpoznanie potrzeb klientów, którzy zdecydują się na samochód elektryczny. W ten sposób niemiecki koncern chce zebrać szereg informacji, które pozwolą na usprawnianie konstrukcji pojazdów elektrycznych ze znaczkiem Audi. Tymczasem na stanowisku Audi w Paryżu pojawi się model R4 e-Tron roadster. Samochód powstał w oparciu o projekt R4 e-Tron, oczywistą różnicą będzie składany dach. Czy Audi będzie chciało utrzeć nosa Tesli Roadster? Dowiemy się tego w niedalekiej przyszłości.

 

Autor: Michał Łuczyński
Źródło: worldcarfans.com, informacja Mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.