Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Porsche, by uczcić 25-lecie istnienia programu Porsche Exclusive, postanowiło wypuścić limitowaną wersję modelu 911 Speedster. 911 Speedster zadebiutuje w Paryżu Speedster to w przypadku Porsche nazwa historyczna, która odnosi się do modelu 356. Dlatego też nowe 911 Speedster zostało pomyślane jako limitowana do 356 sztuk wersja specjalna, dedykowana fanom marki. Podobnie, jak zaprezentowana wcześniej odmiana GTS, Speedster zostanie pokazany na targach w Paryżu.

 

911 Speedster to właściwie klasyczna, tylnonapędowa Carrera S ze wzmocnionym o 23 KM silnikiem. Swoją przysadzistą sylwetkę zawdzięcza obniżonej o 60 mm szybie przedniej i poszerzonym o 44 mm błotnikom. Składany ręcznie materiałowy dach został okryty charakterystyczną, dwugarbną pokrywą. Czarne koła świetnie współgrają z zarezerwowanym dla Speedstera kolorem Pure Blue. Na życzenie klienta samochód może również być wykończony lakierem Carrera White (co ciekawe, nie wymaga to dodatkowej opłaty). Pod maskę trafiła dobrze znana, niemiecka technologia. Silnik 3,8-litra generuje teraz 408 KM, a moc przekazywana jest na koła tylne poprzez 7-stopniową skrzynię PKD.

 

Samochód po pokazie w Paryżu pojawi się w salonach już w grudniu 2010 r. Cena u naszych zachodnich sąsiadów ma wynosić 201,6 tys. euro. Oznacza to, że limitowane Porsche 911 jest o prawie 100% droższe, niż przedstawiona wcześniej odmiana GTS (104,9 tys. euro).

 

Autor: Michał Łuczyński
Źródło: Porsche, informacja Mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.