Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

W ciągu miesiąca w Japonii wpłynęło 900 zamówień na elektryczne auto Mitsubishi.Producent od lipca bieżącego roku rozpoczął w Japonii dostawy swojego miejskiego samochodu elektrycznego i-MiEV, głównie do firm i władz lokalnych. Od tego czasu firma MMC przyjęła już zamówienia na wszystkie samochody (1400 sztuk) przeznaczone do dystrybucji w roku budżetowym 2009.

Jednocześnie, docierając do dodatkowej grupy klientów, Mitsubishi planuje rozpocząć sprzedaż odbiorcom indywidualnym od kwietnia 2010 roku. W ramach przygotowań, od 31 lipca bieżącego roku, firma zaczęła przyjmowanie zamówień w sieci dealerów w całym kraju. Pod koniec sierpnia przyjęto już 900 zamówień.

Jak się szacuje, nabywcami będą osoby posiadające kilka samochodów a model i-MiEV mogą wykorzystywać w szerokim zakresie (dojazd do pracy, zakupy, wypoczynek itd.) jako drugi samochód. Główne powody zakupu to „przyjaźność dla środowiska”, „możliwość ładowania akumulatorów w domu”, odzwierciedlające wygodę oraz „oszczędność paliwa i tania konserwacja”.

Dodajmy, że od 23 lipca firma MMC uruchomiła systematyczne dostawy partii przeznaczonej do sprzedaży w bieżącym roku budżetowym i dostarczyła już 387 samochodów (stan na dzień 31 sierpnia).
 
źródło: Mitsubishi
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.