Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Co prawda wartość kontraktów na budowę dróg podpisanych do połowy roku opiewa na 4,9 mld złotych, na rozstrzygnięcie czeka jeszcze 49 przetargów a w kolejce do rozpisania czekają jeszcze 32. Brzmi nieźle, ale w rzeczywistości nie przekłada się na zadowalające rezultaty.

Oprócz sześciokilometrowego odcinka autostrady powstaną jeszcze trzy odcinki dróg ekspresowych S7 i S74 oraz dwie obwodnice: Kraśnika i Kędzierzyna-Koźla. Łączna wartość robót to zaledwie 4,9 mld zł – podaje „Gazeta Prawna”. Obecnie powstaje 360 km dróg. Są przetargi na budowę lub naprawę kolejnych 720 km. Na rozstrzygnięcie czeka 49 przetargów. W tym roku podpisano zaledwie 6 umów na kwotę 3,3 mld zł na budowę kilku odcinków. W zeszłym roku zawarto 32 umowy o wartości 14,7 mld zł.

 

Minister infrastruktury ma czas do września, na znalezienie nowego budowniczego A2 do Warszawy. Jeżeli mu się to nie uda – straci posadę. Eksperci jednak twierdzą, że sama zmiana szefa resortu infrastruktury nic nie da. „Trzeba dalej upraszczać procedury przetargowe i uruchomić zaliczki na największych inwestycjach. Do tego nie potrzeba nowego ministra. Minister osobiście nie przygotowuje też dokumentacji dla kolejnych przetargów, a te są niskiej jakości” – mówi prezes Polimeksu Konrad Jaskóła.

Minister Cezary Grabarczyk uspokaja jednak, że nie ma się czym przejmować i na pewno zdążymy z drogami na Euro 2012.

 

źródło: GP
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.