Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Nissan prezentuje swój przepis na sportowy samochód z napędem elektrycznym.Esflow jest wyposażony w dwa silniki elektryczne napędzające tylne koła pojazdu. Proporcje samochodu umożliwiły zamontowanie pary silników elektrycznych centralnie nad tylną osią. Jednostki napędzają niezależnie prawe i lewe koło, a rozkład momentu obrotowego jest zoptymalizowany pod kątem idealnej stabilności i panowania nad pojazdem oraz efektywnego generowania mocy. Moment obrotowy wytwarzany przez silniki wystarcza na rozpędzenie samochodu do 100 km/h w niespełna 5 sekund.

 

Źródłem energii dla silników są takie same akumulatory litowo-jonowe, jak w modelu Nissan Leaf, z tym że w Esflow zostały one umieszczone wzdłuż przedniej i tylnej osi. Taki układ sprawia, że środek ciężkości pokrywa się z geometrycznym środkiem pojazdu znajdującym się w okolicy bioder kierowcy. Akumulatory pozwalają na pokonanie ponad 240 kilometrów na jednym ładowaniu.

 

Koncepcyjny Esflow zostanie zaprezentowany na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie. Oprócz niego na stoisku Nissana można będzie zobaczyć szereg innych nowości, ale już w wersjach produkcyjnych.

 

nissan 18022011 600 5 sekund do 100 km/h w samochodzie elektrycznym?

Autor: Marcin Skrzyński

 

Źródło: Mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.