Ratuj Głuszca
outlander

Outlander – nowy crossover Mitsubishi Motors, który zadebiutował w Europie kilka tygodni temu, został poddany nowej serii testów zderzeniowych, organizowanych przez instytut Euro NCAP. Samochód uzyskał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Wyniki najnowszych testów zderzeniowych Mitsubishi Outlandera w poszczególnych kategoriach prezentują się następująco http://www.euroncap.com/results/mitsubishi/outlander/492.aspx:

Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 94%

Bezpieczeństwo dzieci: 83%

Ochrona pieszych: 64%

Systemy bezpieczeństwa wspomagające kierowcę: 100%

Nowa generacja

Nowy Outlander powstał w oparciu o nową, globalną płytę podłogową i jest pierwszym przedstawicielem nowej generacji produktów firmy Mitsubishi. Mimo, iż jest to wciąż duży crossover segmentu D wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa aktywnego i biernego, samochód stracił około 100 kg w stosunku do poprzednika, co poprawiło jego wydajność paliwową i ekologiczną.

W najważniejszym obszarze działania, jakim pozostaje bezpieczeństwo, inżynierowie przeanalizowali trzy różne aspekty:

Zaawansowane bezpieczeństwo, wprowadzając nowe, zaawansowane systemy, takie jak:

- Tempomat adaptacyjny ACC (+ ogranicznik prędkości),

- System zapobiegania kolizjom czołowym FCM,

- System ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu LDW,

Bezpieczeństwo bierne, które wzrosło dzięki najnowszej wersji struktury nadwozia o podwyższonej wytrzymałości zderzeniowej RISE* (Reinforced Impact Safety Evolution). Opracowana przez Mitsubishi Motors struktura RISE jest systemem rozpraszania energii podczas zderzeń. Nowa konstrukcja chroni skuteczniej podczas zderzeń bocznych i tylnych przy ściśle kontrolowanych odkształceniach, co podwyższa poziom ochrony pasażerów i układu paliwowego przy uderzeniach w tylną część Outlandera.

Niektóre elementy systemów bezpieczeństwa nowego Outlandera:

- nowo opracowana podwójna podłużnicowa przednia rama pomocnicza, która między innymi lepiej przejmuje i rozprasza energię zderzenia czołowego,

- nadpodłogowe i podpodłogowe wzmocnienia, (lewe i prawe) redukują odkształcenia kabiny podczas zderzenia czołowego,

- ograniczono ewentualne obrażenia dolnej części nóg kierowcy poprzez niedopuszczenie do cofania się pedałów w czasie bardzo silnego zderzenia czołowego

- pasy bezpieczeństwa przy fotelu przedniego pasażera wyposażono w podwójne napinacze,

- poprawiono ochronę głowy pieszego poprzez przekonstruowanie maski silnika, przednich błotników i podszybia przedniej szyby samochodu,

- nowo zaprojektowany zderzak przedni otrzymał strukturę lepiej pochłaniającą energię, co pozwoliło na poprawę ochrony nóg pieszego.

Bezpieczeństwo aktywne, które podwyższono poprzez udoskonalenie rozwiązań stosowanych w poprzednim Outlanderze i dzięki wprowadzeniu nowych systemów, wymienionych wyżej.

Integralność + zawartość = jakość

Wyniki testów bezpieczeństwa Euro NCAP potwierdzają dążenie koncernu Mitsubishi Motors do zaoferowania swoim klientom produktów najwyższej jakości.

Kolejnym ważnym krokiem będzie wprowadzenie do gamy modelu Outlander PHEV („Plug-in Hybrid Electric Vehicle”), który pojawi się na rynku w Japonii na początku 2013 roku, natomiast do Europy trafi latem 2013 roku. Outlander PHEV od samego początku był projektowany z myślą o układach napędowych opartych nie tylko o silniki spalinowe, ale także o elektrycznych systemach hybrydowych typu plug-in.

Źródło: mototarget.pl

Komentarzy: 5 w artykule: ”5 gwiazdek Euro NCAP dla nowego Outlandera”

 1. qgfgnxwy pisze:

  qgfgnxwy…

  Great internet site! It looks extremely expert! Maintain the good job!…

 2. NBA pisze:

  NBA…

  Wow because this is extremely helpfulexcellent job! Congrats and keep it up…

 3. Google pisze:

  Google…

  One of our visitors recently encouraged the following website….

 4. Google pisze:

  Google…

  That may be the end of this report. Right here you will discover some internet sites that we feel you’ll enjoy, just click the hyperlinks….

 5. Google pisze:

  Google…

  We prefer to honor numerous other web sites on the internet, even though they aren’t linked to us, by linking to them. Under are some webpages worth checking out….