Ratuj Głuszca
toyota

Toyota Motor Corporation (TMC) poinformowała, że w czerwcu br. łączna liczba wyprodukowanych przez firmę pojazdów przekroczyła 200 milionów egzemplarzy.

Osiągnięcie tego wyniku zajęło 76 lat i 11 miesięcy. Jako pierwszą, w sierpniu 1935, wydział motoryzacyjny fabryki krosien automatycznych Toyoda (Toyoda Automatic Loom Works, Ltd.)¹ wyprodukował ciężarówkę Model G1. Po wyodrębnieniu, wydział ten przekształcił się w Toyota Motor Corporation.

Na koniec czerwca br. liczba pojazdów wyprodukowanych przez TMC w Japonii² osiągnęła 145,21 miliona, zaś w fabrykach zagranicznych – 55,12 miliona egzemplarzy.

Całkowita liczba pojazdów, wyprodukowanych od roku 1992 do końca roku 2011 w europejskich fabrykach Toyoty w Republice Czeskiej, Francji, Portugalii, Rosji, Turcji i Wielkiej Brytanii, sięgnęła 7,44 miliona egzemplarzy.

Komentując to osiągnięcie, prezes TMC Akio Toyoda powiedział: – „Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność dla naszych klientów z całego świata, dzięki którym byliśmy w stanie osiągnąć ten sukces, a także wielkie uznanie dla wszystkich osób zaangażowanych w rozwój, produkcję i marketing samochodów Toyota i Lexus na przestrzeni lat. Nie ustaniemy w wysiłkach nad dalszym doskonaleniem naszych pojazdów, by dostarczać klientom najlepsze możliwe produkty. Taki właśnie jest wspólny cel 300 tysięcy pracowników Toyoty na całym świecie.”

Najliczniej produkowanym modelem marki Toyota jest Corolla, której jedenastą generację zaprezentowano w Japonii 11 maja br. Łączna światowa produkcja Corolli na koniec czerwca br. wyniosła 39,08 miliona egzemplarzy.
1 Obecnie Toyota Industries Corporation
2 Wliczając zestawy do montażu za granicą

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.