Ratuj Głuszca
Skupienie

Apteczka domowa to zdrowie i bezpieczeństwo nasze oraz naszych dzieci. Dlatego Akademia Malucha Alantan – w ramach akcji „Z apteczką bezpieczniej” – zachęca, aby wiosenne porządkowanie zacząć w tym roku od półki z lekami. Uzupełnijmy brakujące medykamenty samodzielnie lub poprośmy o radę w aptekach np. objętych wiosenną akcją Akademii.

„Ludzie często zapominają o apteczce. Mają jakiś stary zestaw opatrunków i resztkę syropu gdzieś w szafce kuchennej – nie zawsze wiadomo, co dokładnie gdzie jest. W razie wypadku czy choroby są bezradni. A wiosna niesie za sobą wzmożoną liczbę przeziębień, ale też otarć, skaleczeń, pęknięć skóry. Zaczyna się przecież okres prac ogrodniczych, wyjść na place zabaw. Trzeba mieć pod ręką m.in. nieprzeterminowane środki dezynfekujące, plastry, skutecznie gojącą otarcia maść typu Alantan i coś na grypę dla dużych i małych” – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny.

Krok pierwszy: zrób listę

Każdy może skompletować apteczkę sam na podstawie wytycznych: swojego lekarza lub farmaceuty także w aptekach sieci objętych akcją (więcej informacji na stronie: http://www.akademia-ama.pl).

W placówkach tych na terenie całej Polski dostępne będą ulotki Akademii zawierające rekomendowany skład apteczki.

Krok drugi: uporządkuj

Niebagatelne znaczenie ma też sposób przechowywania apteczki. Trzeba oddzielić pierwszą pomoc od leków (zasady bezpieczeństwa, uniknięcie pomyłki w sytuacji kryzysowej). Należy zadbać o transparentny pojemnik, co zapewni łatwość szukania. Obie apteczki powinny być niedostępne dla dzieci.

Krok trzeci: zachowaj ulotki

Eksperci Akademii Malucha Alantan zalecają, aby wraz z lekiem zatrzymać ulotki informacyjne. Często je wyrzucamy, a pamięć ludzka jest ulotna. Rodzi to niebezpieczeństwo niewłaściwego dawkowania lub pomylenia leków (np. o podobnych nazwach, a innych działaniach).

Konsultacja medyczna – dr Wojciech Feleszko, pediatra

Konsultacja dot. ratownictwa – Jacek Rosłonek, ratownik medyczny, http://www.heartsaver.pl

Inicjatorem ogólnopolskiej akcji „Z apteczką bezpieczniej” jest Akademia Malucha Alantan, która prowadzi działania edukacyjne i informacyjne – jak w prosty sposób zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci oraz rodziców.

Źródło: Akademia Malucha Alantan

Jeden komentarz :) w artykule: ”Wiosenne porządki w apteczce z Akademią Malucha”

  1. COUNTERSTRIKE pisze:

    COUNTERSTRIKE…

    Hiya, neat online site you’ve gotten at this time there…