Ratuj Głuszca
bankomat

Daleko do bankomatu. Sprawdź czy możesz wypłacić pieniądze w sklepie. W Polsce już ponad 25 tysięcy  sklepów i innych punktów obsługujących płatności kartą pozwala korzystać z usługi CashBack.

Na wakacjach w małych miejscowościach od najbliższego bankomatu może nas dzielić nawet kilkadziesiąt kilometrów. Jeśli więc zabraknie nam gotówki to pojawia się problem. Często można go jednak łatwo rozwiązać. Wiele osób nie wie o tym, że do wypłaty pieniędzy z konta wcale nie jest potrzebny ani bankomat ani oddział banku.

Pieniądze można również wypłacić w sklepie dzięki usłudze CashBack. Warunkiem jest jednak, że sklep musi akceptować płatności kartą i obsługiwać tą usługę. My natomiast musimy w nim coś kupić.

Korzystanie z usługi CashBack jest bardzo proste – płacąc za swoje zakupy kartą wystarczy poinformować sprzedawcę, że chcemy również wypłacić gotówkę. Wielkość zakupów może być dowolna. Można więc kupić np. gazetę za 1,5 zł i przy okazji wypłacić 100 zł. Jedynym ograniczeniem jest to, że wypłacana kwota nie może być wyższa niż 200 zł. Zwykle nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykonać kilka takich wypłat.

Z usługi CashBack warto korzystać nie tylko na wakacjach. Może ona być przydatna zawsze gdy nie możemy znaleźć bankomatu. Znalezienie sklepu jest bowiem znacznie łatwiejsze. Poza tym czasami zdarza się, że w pobliżu jest bankomat, ale obcego banku, a więc skorzystanie z niego będzie wiązało się z koniecznością zapłaty prowizji. Często wynosi ona ok. 5 zł. Tymczasem większość banków nie nalicza opłaty za korzystanie z usługi CashBack. Jeśli natomiast taka oplata jest pobierana, to nie przekracza 1 zł.

Jarosław Sadowski
Analityk firmy Expander
www.expander.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”W sklepie jak przy bankomacie”

  1. nba 2k16 mt reddit…

    Merely had to stress I am grateful that i happened on the website!….