Ratuj Głuszca
dzien-deski-warszawa-600

Już jutro odbędzie się impreza z okazji święta wszystkich deskorolkowców tj. Światowego Dnia Deskorolki. Gwiazdy polskiej deskorolki, widowiskowe zawody, efektowne tricki, popularni grafficiarze, konkursy i setki innych atrakcji – to wszystko jutro w skateparku Jutrzenka w Warszawie! Impreza będzie jednocześnie drugim przystankiem kultowego, największego wydarzenia deskorolkowego w Polsce – Zeke and Luther TownTour.
Święto wszystkich miłośników deskorolki organizowane przez skejtów dla skejtów rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa „do ostatniego skejta”. Wszyscy deskorolkowcy będą mieli jedyną w swoim rodzaju możliwość jeżdżenia wspólnie z gwiazdami polskiej deskorolki, znanymi dotychczas tylko z telewizji i gazet. W planie – liczne zawody deskorolkowe dla młodszych i starszych skejtów*, projekcje filmów deskorolkowych, pokazy sztuki graffiti.
Do tego warsztaty street artowe, gry telewizyjne, konkursy, np. w malowaniu najlepszej grafiki i szereg best tricków, również dla najmłodszych, z ogromną ilością nagród m.in. deskorolek od Disney XD. Za gramofonami najlepszy skejtowy DJ w Polsce – DJ DEF. 100 skejtów, którzy jako pierwsi pojawią się na miejscu akcji, otrzyma unikatowy T-shirt Zeke and Luther TownTour.

Swiatowy Dzien Deskorolki juz jutro w Warszawie2 600x350 Światowy Dzień Deskorolki – już jutro w Warszawie!
Impreza z okazji Światowego Dnia Deskorolki w Warszawie będzie jednocześnie drugim przystankiem kultowego deskorolkowego wydarzenia – Zeke and Luther TownTour. Tour wystartował 11 czerwca w skateparku w podpoznańskich Koziegłowach. Po jutrzejszym wydarzeniu – Światowym Dniu Deskorolki – następnym przystankiem będzie skatepark
w Szczecinie (25 czerwca). W sierpniu wielki finał na obozie deskorolkowym Woodcamp w Przysusze. Relacje z imprez już wkrótce w Disney XD.
Podczas eventów w Poznaniu (Koziegłowy), Warszawie i Szczecinie są wybierani najlepsi młodzi skejci (chłopcy/ dziewczynki do lat 15; po 3 z każdego z miast), którzy walczyć będą
o tytuł najlepszego skejta i roczny sponsoring**. Kolejnych 5 osób zostanie zakwalifikowanych do udziału w wielkim finale podczas 5 turnusów obozu Woodcamp – na każdym turnusie zorganizowany zostanie minievent Zeke and Luther TownTour, podczas którego wybrany zostanie jeden skejt. Ostatnie 6 osób zostanie zakwalifikowanych do rywalizacji na podstawie przesłanych demo-filmów***. 20 najlepszych młodych skejtów 27 sierpnia zmierzy się w wielkim finale w Przysusze. Ich umiejętności oceniać będą najlepsi polscy deskorolkowcy teamu Quiksilver i DC: Tadeusz „Gutek” Szymański, Tomek Kotrych, Michał Mazur, Tomek Ziółkowski, Maciek Pietrowicz (zwycięzca zeszłorocznej edycji) oraz Michał Przybyłowicz.
Światowy Dzień Deskorolki – historia 21 czerwca 2004 roku setki deskorolkowców przejechało ulicami Nowego Jorku, wzbudzając wielkie zainteresowanie nie tylko wśród miłośników deskorolki. Pomysł spodobał się skejtom z innych miast i rok później zorganizowali podobne przedsięwzięcia w swoich miastach na terenie USA i w innych krajach. Dzień 21 czerwca został okrzyknięty Światowym Dniem Deskorolki.

Swiatowy Dzien Deskorolki juz jutro w Warszawie3 600x350 Światowy Dzień Deskorolki – już jutro w Warszawie!

W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Deskorolki świętowany był w 2006 roku i połączony został z rozpoczęciem trzeciej edycji kultowego touru deskorolkowego TownTour. Przyjechało wtedy do Polski wielu zawodników z najlepszych europejskich teamów, którzy jeździli i bawili się razem z setkami skejtów z całej Polski. Rok później Światowy Dzień Deskorolki świętowany był już w ponad 30 polskich miastach i miasteczkach, gdzie skupił tysiące deskorolkowców. Główny event odbył się w Warszawie, w wyjątkowym miejscu – Galerii Jabłkowskich, która mieści się w centrum stolicy. Tam pośród zdjęć najlepszych polskich fotografów sportów ekstremalnych stanęła minirampa, na której swoje umiejętności zaprezentowali najlepsi polscy skejci podziwiani przez tłumy miłośników deskorolki. Od tego wydarzenia Światowy Dzień Deskorolki na stałe zapisał się w kalendarzu wszystkich polskich skejtów.

Harmonogram Światowego Dnia Deskorolki w Warszawie:

21 czerwca – Warszawa, skatepark Jutrzenka, ul. Rozbrat 5
14.00 zapisy/ rejestracja
14.30 pokaz graffiti
15.00 najwyższe ollie* //do lat 15
16.00 najwyższe ollie* //od lat 15
17.00 Disney XD ramp best trick //do lat 15
18.00 Quiksilver best trick // bez ograniczeń wiekowych

Start godzina 14.00. Wstęp wolny. Każdy wygrywa!!!

 

Więcej informacji na stronie www.towntour.eu

* jeśli chcesz wziąć udział w zawodach, ale nie masz ukończonych 18 lat musisz mieć ze sobą pozwolenie od rodziców (do ściągnięcia na stronie towntour.eu) i kask – kaski będą do wypożyczenia podczas imprez (zostawiasz legitymację – pożyczasz kask).

** roczne wsparcie od Disney XD – 12 profesjonalnych decków, wsparcie odzieżowe od Quiksilver i DC. Zaproszenie na obóz Woodcamp 2012.

*** demo należy wstawić na kanał Vimeo lub YouTube i zamieścić na tablicy na profilu Facebook/towntour oraz przesłać link na adres 79th@79th.pl do 15 sierpnia.

Kontakt: Krzysztof Choynowski, 79TH., tel.: 500 79 79 79

Komentarze wyłączone.