Ratuj Głuszca
mazda

Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Monachium  Mazda zaprezentuje najnowszy model CX-5. To pierwszy przedstawiciel nowej gamy aut , w których stosowane będą rozwiązania bazujące na technologii Skyactiv.

Model CX-5 będzie stopniowo wprowadzany na światowe rynki od początku 2012 r. Samochód będzie korzystał z rozwiązań technologicznych SKYACTIV, w skład których wchodzą najnowsze silniki benzynowe i wysokoprężne Mazdy oraz ręczne i automatyczne skrzynie biegów.

Wśród silników, w które wyposażona zostanie Mazda CX-5 przeznaczona na rynki europejskie, znajdzie się silnik benzynowy SKYACTIV-G 2.0 oraz silnik wysokoprężny SYACTIV-D 2.2 dostępny w wersjach „Standard Power” oraz „High Power”. Docelowa emisja CO2 dla modelu z silnikiem SKYACTIV-D 2.2 wynosi poniżej 120 g/km.

Jest to także pierwszy model produkcyjny, w którym zastosowano nowy motyw projektowy Mazdy „KODO – Dusza Ruchu”, którego zapowiedzią były modele koncepcyjne Mazda SHINARI oraz Mazda MINAGI. Do elementów designu KODO należy nowy, wyrazisty rys przedniej części samochodu, a także dynamiczna stylizacja przywodząca na myśl witalność i zręczność.

 

1mazda 600x350 Skyactiv w nowym modelu Mazda CX 5
Źródło: mototarget.pl

Komentarzy: 4 w artykule: ”Skyactiv w nowym modelu Mazda CX-5”

 1. Marek pisze:

  byłem już na jeździe testowej i wrażenia pozostają mocne :) Piękne auto! Jakby co polecam salon na Rosoła 55 w Warszawie, gdzie można zapisywać się na jazdy http://dealers.mazda.pl/boltowicz/general/Side-Components/Vehicle/MAZDA_CX-5_box/MAZDA_CX-5_JAZDA_TESTOWA/

 2. NBA2K16 pisze:

  NBA2K16…

  I appreciate the details on your internet site. Thanks for your time!….

 3. NBA2K16 pisze:

  NBA2K16…

  You’re a very beneficial internet site; couldn’t make it without ya!…

 4. CSGO pisze:

  CSGO…

  Wow… such a beneficial internet site…