Ratuj Głuszca
north-face-plecak

Ile razy zjeżdżałeś ze stoku i nic złego Ci się nie stało. Pewnie setki. Nie zmienia to jednak faktu, że lawina może zejść w dowolnym momencie zabierając ze sobą narciarzy, którzy akurat byli w tym czasie na stoku. Właśnie o takiej mało przyjemnej sytuacji pomyślała firma North Face prezentując nowatorski plecak ABS Patrol 24, który został specjalnie zaprojektowany tak aby ocalić życie przy zejściu lawiny.

Idea tego unikatowego plecaka jest taka, że tak jak w samochodzie podczas wypadku otwierają się poduszki powietrzne chroniąc pasażerów w środku. Tak samo tutaj, do plecaka zostały zamontowane 2 poduszki powietrzne, które można wyzwolić poprzez pociągnięcie specjalnej rączki. Użyto bezpieczniejszego od CO2 azotu, który w kilka sekund napełnia 2 boczne, pomalowane na pomarańczowo poduszki.

Takie rozwiązanie pozwoli na utrzymanie porwanego narciarza na wierzchu lawiny a w przypadku zasypania da dodatkowe miejsce po śniegiem dla zakopanego, przedłużając tym samym szanse na przeżycie do czasu odnalezienia i odkopania.

PW

Komentarzy: 3 w artykule: ”Plecak z ABSem dla narciarzy”

 1. NBA2K16 pisze:

  NBA2K16…

  Terrific Web-site, Maintain the excellent job. thnx!….

 2. NBA pisze:

  NBA…

  Great internet sitewebsite! It looks really good! Sustain the excellent job!…

 3. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  Terrific Web-site, Carry on the very good job. Thanks a ton!….