Ratuj Głuszca
mks_vir

Firma ArcaBit, polski producent oprogramowania antywirusowego, została właścicielem legendarnej marki mks_vir. Ten najstarszy polski program antywirusowy jest dziełem zmarłego w 2004 roku Marka Sella.

Mks_vir to ikona polskiej informatyki. Sell w 1996 roku założył firmę MKS Sp. z o.o., która zajmowała się dystrybucją programu. Po śmierci Sella firma zaczęła przeżywać kłopoty, z czasem odeszła z niej duża część zespołu, w tym kluczowi programiści. Założyli oni firmę ArcaBit, która zaoferowała własny program – ArcaVir.

W wydanym właśnie oświadczeniu ArcaBitu czytamy: wydarzenia ostatnich lat, które w efekcie doprowadziły firmę  MKS Sp. z o.o. do upadłości likwidacyjnej, spowodowały, że merytoryczne i techniczne aspekty rozwoju oprogramowania zeszły na drugi plan ustępując pola jałowym sporom. Przyszłość programu mks_vir stanęła pod znakiem zapytania i tylko krok dzielił go od zapomnienia. My – ludzie z zespołu ArcaVir, którzy przed laty byliśmy kluczem do faktycznego sukcesu programu mks_vir, stwierdziliśmy, że nie możemy dopuścić do sytuacji, gdzie jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek z branży IT zniknie z rynku lub trafi w niepowołane ręce. Już kiedyś poprowadziliśmy mks_vir-a na szczyt i teraz zrobimy to ponownie. Przygotowaliśmy nowy pakiet mks_vir dostępny bez opłat dla wszystkich użytkowników. Dołożymy wszelkich starań, aby nowy mks_vir, zbudowany w oparciu o technologię swojego „młodszego brata” – pakietu ArcaVir, spełnił oczekiwania polskich użytkowników komputerów i ponownie stał się powodem do dumy w rodzimej branży informatycznej.

Nowy mks_vir składa się z wielu modułów, w tym m.in. skanera, monitora antywirusowego, aktualizacji pracujących w oparciu o chmurę Microsoft Azure i zaawansowanych mechanizmów heurystycznych.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.