Ratuj Głuszca
droga-mleczna

A dlaczego? A to z tego powodu, że żyjemy w mieście które emituje straszne ilości światła. A to światło zaczernia nam niebo i nie widzimy gwiazd. Randy Halverson, nakręcił cudowny materiał prezentujący drogę mleczną techniką „timelaps„. To właśnie dzięki tej technice materiał, który widzicie jest tak perfekcyjnie doświetlony na pierwszym planie a jednocześnie na niebie widać wszystkie gwiazdy i inne obiekty, które widoczne są gołym okiem.

Czym różni się zatem timelaps od zwykłego kręcenia kamerą? Timelaps robi się za pomocą aparatu oraz specjalnego urządzenia, które uruchamia mechanizm migawki w aparacie przy zadanym czasie. W tym konkretnym przypadku czas naświetlania wynosił od 20 do 30 sekund, czyli bardzo długo światło pochodzące z gwiazd mogło naświetlać matrycę. W ten sposób można było uchwycić ich tak wiele i tak wyraźnie. Dodatkowo mechanizm wraz z aparatem przesuwał się po szynach z określonym tempem.

Po wszystkim fotograf złożył uzyskane zdjęcia w całość tworząc animację, do której obejrzenia zapraszam po tym krótkim wstępie.

 

Komentarzy: 2 w artykule: ”Droga mleczna jakiej nie widziałeś”

  1. Alloces pisze:

    F A N T A S T Y C Z N E ! ! !

  2. buy nba 2k16 vc coins…

    Maintain the amazing work !! Lovin’ it!…