Ratuj Głuszca
galeria

Nieruchomości to jedna z ulubionych możliwości inwestowania zamożnych osób. Trudno sobie wyobrazić naprawdę bogatą osobę, która nie ulokowałaby pokaźnej części swego kapitału w tego rodzaju aktywa. W jakie nieruchomości zainwestowali najbogatsi Polacy?

Jeśli przeanalizujemy pierwszą dziesiątkę tegorocznej edycji rankingu 100 najbogatszych Polaków sporządzonego przez tygodnik Wprost pod kątem inwestycji w nieruchomości to okaże się, iż zdecydowana większość z nich czyni to dużym rozmachem. Większym zainteresowaniem cieszy się sektor komercyjny, chociaż można znaleźć też przykłady inwestycji w rynek mieszkaniowy.

Inwestycje w nieruchomości to dla wymienionych poniżej osób nie tylko cenna dywersyfikacja portfela za sprawą braku korelacji nieruchomości z pozostałymi aktywami, ale również sposób na osiąganie w długim terminie ponadprzeciętnego zysku.

Bogaci lubią nieruchomości Bogaci lubią nieruchomości

Nie trzeba jednak być miliarderem, aby inwestować w nieruchomości. Do najpopularniejszych form inwestowania wśród osób dysponujących mniejszym kapitałem należą inwestycje w mieszkania i grunty. Z pewnością warto jednak wzorować się na najlepszych i dlatego inwestując w nieruchomości należy myśleć o nich w perspektywie długookresowej.

Emmerson S.A.

Komentarze wyłączone.