Ratuj Głuszca
bank

Już na początku czerwca Bank of China otworzy swoją pierwszą placówkę w Warszawie. Przedstawiciele chińskiego banku zapowiadają, że skupią się przede wszystkim na wsparciu dużych firm, istniejących na obu rynkach. Jednak nie zamierzają rezygnować z klientów detalicznych.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, bank skupi się przede wszystkim na bankowości korporacyjnej. Chce przede wszystkim wspierać największe chińskie firmy w Polsce. I jak zapewniają jego przedstawiciele, zainteresowanie jest duże.

 - To będzie pełna oferta bankowa, ale jednak z naciskiem na największe korporacje z Chin, które się tutaj lokują. Tych firm jest coraz więcej. To głównie branża energetyczna, telekomunikacyjna i infrastrukturalna - informuje Bartosz Komasa, przedstawiciel Bank of China w Polsce.

Drugą grupą docelową, do której bank kieruje swoją ofertę, są duże polskie firmy, zainteresowane współpracą z Chinami.

 - Dodatkowo będziemy skupiać się również na firmach małych i średnich, które chcą współpracować handlowo. Handlują z Chinami i dlatego potrzebują otworzyć konto w chińskim banku, gdzie mogą korzystać z waluty RMB, czyli chińskiego juana, co ułatwia współpracę z partnerem chińskimi – mówi przedstawiciel Bank of China.

Jak zapewnia Bartosz Komasa, bank nie zamyka się na klientów indywidualnych.

 - W pierwszych miesiącach będziemy oferować zwykłe otwarcie rachunku, rachunki depozytowe i możliwość transferu w walucie RMB. Na chwilę obecną nie będziemy oferowali kredytów hipotecznych - zapowiada Komasa.

Bank of China, z kapitalizacją na poziomie 130 mld USD, to jeden z największych banków świata. Ma swoje przedstawicielstwa w 20 krajach świata. Komisja Nadzoru Finansowego na początku kwietnia wyraziła zgodę na wejście chińskiego giganta do Polski.

Źródło: newseria.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 6 w artykule: ”Bank of China za tydzień otwiera oddział w Polsce. Będzie też oferta detaliczna”

 1. Darek pisze:

  Interesuje mnie email do Bank of China lub infirmacja czy moge wplaca dolary w Chinach w Bank of China i wyplacac w Polsce?

  Pozdr. D.K.

 2. BoC pisze:

  Niestety nie ma takiej możliwości; przepisy unijne zabraniają przekazywania danych osobowych poza kraje UE, więc nie ma technicznej możliwości połączenia systemów…

 3. csgo skins db pisze:

  csgo skins db…

  Passion the website– really user pleasant and great deals to see!|…

 4. madden 16 coins…

  I like this website – its so usefull and helpfull…

 5. fjwolx pisze:

  fjwolx…

  You have got superb information at this point…

 6. bphvub pisze:

  bphvub…

  Wow, beautiful site. Thnx …..

Wypowiedz się

Musiszsię zalogować aby dodać komentarz.