Ratuj Głuszca
avangarda-600

W budynku numer 34 Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego przy ulicy Nowoursynowskiej 159 w Warszawie w dniach 21-24 lipca odbył się siódmy już konwent miłośników fantastyki Avangarda 007. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla uczestników. 800 godzin doskonałej rozrywki przyciągnęło rzesze fanów szeroko rozumianej fantastyki. Począwszy od prelekcji opisujących gry, światy, opowiadania, wyimaginowaną rzeczywistość, poprzez różnego typu konkursy, skończywszy na turniejach największych hitów należących do rodziny gier fantasy lub science fiction.

Niemało emocji wzbudził sobotni konkurs na najlepszy strój postapokaliptyczny. Na każdej kondygnacji czteropiętrowego budynku mijali mnie mordercy, najemnicy, zakapturzeni żebracy wszyscy obowiązkowo z bronią palną i ” pełnym nienawiści spojrzeniem”.

Bardzo dobrym pomysłem organizatorów okazała się wypożyczalnia gier planszowych. Postanowiliśmy spróbować swoich sił w planszowej grze „Stronghold”. Kiedy w końcu udało nam się znaleźć wolny stolik na najwyższym piętrze budynku i zaczęliśmy się wgryzać w instrukcję, znikąd pojawił się „ciemny typ” z glock’iem 9 mm pod pachą oferując pomoc przy odkrywaniu tajników gry. Po około 1,5 godzinnym instruktażu „ciemny typ” poinformował nas, że musi się udać na prelekcję i opuścił nasz stolik. Partia, którą następnie rozegraliśmy zakończyła się moją sromotną porażką. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy odkryliśmy później, że „ciemnym typem” okazał się być Ignacy Trzewiczek – autor gry „Stronghold”.

Podsumowując, impreza wyjątkowo ciekawa i interesująca dla fanów fantastyki w każdym wydaniu. Bardzo miła i przyjazna atmosfera, organizatorzy i uczestnicy otwarci na nowe znajomości i kontakty. Doskwierał jedynie upał i brak napojów chłodzących. Na pewno pojawię się na przyszłorocznej Avangardzie.

Autor: Maciej Rudziński

Komentarze wyłączone.