Ratuj Głuszca
Woodstok_20111

Przystanek Woodstock do tej pory znany był jako święto muzyki i miejsce, w którym spotykają się młodzi, aktywni i ciekawi świata ludzie. Dzięki Carlsberg, oficjalnemu sponsorowi UEFA EURO 2012, tegoroczny festiwal zyska także sportowe oblicze. Na terenie wioski festiwalowej powstała strefa EURO. Składają się na nią: boisko piłkarskie, namiot futbolowej historii Carlsberg, namiot ze stołami do piłkarzyków, mini FanCamp oraz Eko Punkt.

„Z Carlsbergiem połączyła nas idea fair play, którą wspólnie realizujemy nie tylko na Przystanku Woodstock, ale także poza nim. Jest nam również niezmiernie miło, że Carlsberg w takim stopniu angażuje się w rozwój festiwalowej infrastruktury i zorganizowanie atrakcji dla tych wszystkich wspaniałych ludzi, którzy przyjeżdżają na Przystanek Woodstock” – dodaje Jurek Owsiak.

Boisko piłkarskie stanie się jedną z głównych atrakcji festiwalu. Zostaną na nim rozegrane Woodstockowe Mistrzostwa Europy. W turnieju udział weźmie 16 drużyn narodowych wyłonionych w głosowaniu internetowym na stronie www.carlsberg.pl/woodstock. Chętni do udziału w rozgrywkach będą mogli zgłaszać się 3 sierpnia do wolontariuszy Stowarzyszenia Nigdy Więcej w punkcie informacyjnym bezpośrednio na terenie imprezy. Turniej będzie trwać od 4 do 6 sierpnia. Pierwszego i drugiego dnia odbędą się rozgrywki grupowe oraz ćwierćfinały. Półfinały, mecz o 3. miejsce oraz finał rozegrane zostaną ostatniego dnia festiwalu. Spotkanie finałowe rozpocznie się o godzinie 13.

Sędziami turnieju będą przedstawiciele Stowarzyszenia Nigdy Więcej, które od wielu lat angażuje się w promowanie postaw tolerancji i równości. Gra odbywać się będzie według nowych reguł – za zachowania fair play na boisku zawodnicy otrzymają Zieloną Kartkę. W ten sposób Carlsberg promuje ideę, która leży u podstaw jego działalności. Gracz z największą liczbą zielonych kartoników otrzyma tytuł Zawodnika Fair Play. Dodatkowo przyznane zostaną tytuły Króla Strzelców oraz Króla Strzelców Finału. Wszyscy trzej zwycięzcy otrzymają bilety na UEFA EURO 2012.

Boisko piłkarskie dostępne będzie nie tylko dla graczy Woodstockowych Mistrzostw Europy. Codziennie po zakończeniu rozgrywek zgłoszone wcześniej drużyny będą mogły rozegrać spotkanie towarzyskie. A wszyscy pozostali festiwalowicze będą mogli pograć na przygotowanych dla nich stołach do piłkarzyków.

Zaangażowanie Carlsberg w promowanie futbolu w czasie festiwalu wynika z wieloletniej tradycji marki, która od 1988 roku jest oficjalnym sponsorem UEFA EURO. Historię działalności Carlsberg w tym obszarze woodstokowicze będą mieli okazję zgłębić w dedykowanym namiocie sferycznym. Znajdą się z nim prezentacje multimedialne, plakaty oraz inne atrakcje. Dodatkowo dzięki staraniom Carlsberg festiwalowicze będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć Puchar UEFA EURO, który w przyszłym roku zostanie wręczony zwycięskiej drużynie. Będzie dostępny dla widzów w piątek 5 sierpnia od 12:30 do 20:30 w strefie EURO.

Promowana na Przystanku Woodstock zasada fair play jest obecna nie tylko w piłce nożnej. W czasie imprezy wolontariusze Carlsberg będą przekonywać, aby być fair także wobec środowiska. W specjalnej eko-sferze odbędą się warsztaty promujące sztukę szkła z odzysku. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w eko-designie.  Przeprowadzona zostanie akcja „Daj śmieciom kosza” zakończona konkursem, w której nagrodami będą eko-gadżety oraz bilety na UEFA EURO 2012. Celem prowadzonych działań będzie promowanie odpowiedzialnej i świadomej postawy wobec środowiska poprzez zwiększenie wrażliwości na zagadnienia recyklingu i utrzymywania czystości terenów zielonych. Tego typu działania od wielu lat stanowią stały element polityki proekologicznej marki.

 

W ramach ekologicznej akcji ” Bądź fair wobec środowiska. Daj śmieciom kosza” zorganizowanej przez Carlsberg Polska już w pierwszym dniu festiwalu uczestnicy Przystanku Woodstock posprzątali  1,2 tony puszek  (70 000 puszek) oraz 500 kg plastikowych kubków (50 000 kubków). Akcją ma za zadanie  promować odpowiedzialną postawę wobec środowiska, a także zachęcać do sprzątania i segregacji odpadów. Wszyscy ekologiczni woodstockowicze nagradzani są  gadżetami z materiałów biodegradowalnych (np. długopis ze skrobii kukurydzianej czy mata do siedzenia – bambusowa)

Przez cały dzień uczestnicy zlotu mogli robić sobie zdjęcia przy trofeum. To tak naprawdę jedyna taka okazja przed samymi Mistrzostwami. Po godzinie 21 puchar pojawił się na Dużej Scenie. Jurek dumnie uniósł go do góry, Woodstockowicze natomiast pokazali zielone kartki – symbol gry fair.

Kontrust to polsko-austriacka formacja, którą poleciliście nam właśnie Wy! Trzeba Wam przyznać – macie rewelacyjny gust! Kapela zaczarowała wszystkich – i tych bawiących się pod sceną i tych stojących daleko, daleko przy namiotach. Jak to ujął Jurek: „Takiego koncertu to jeszcze nie było”!. A co to się  działo , kiedy zaczął grać Helloween? Jedno jest pewne – pięknie było!

Alegro jest z nami już od trzech lat. W tym roku mają w planie ustanowienie nowego rekordu – ilości wytworzonej energii przy pomocy siły swoich mięśni. Jak to działa? Tłumacząc jak najbardziej fachowo, wskakujecie na rower albo do środka wielkiego koła (takiego, w jakim na przykład być może teraz bawi się chomik w Waszej klatce). Taka machina jest podłączona pod podłużną skrzynkę, która w cudowny sposób zbiera wytwarzaną przez Was energię (czyli Wy jedziecie na rowerku albo biegniecie w kole i tym samym produkujecie kolejne waty)! A jeśli dodamy do tego to, że dzięki takiemu wysiłkowi możecie na przykład podładować swoją komórkę, to świat się staje naprawdę piękny. W ciągu dwóch dni Wioskę Alegro odwiedziło ponad 1000 osób, które wyprodukowały 3 kw/h czystej, ekologicznej energii.

To jednak nie wszystko. Na terenie  pola są również wystawione specjalne kontenery na plastikowe opakowania. Wiecie że butelka po wodzie mineralnej wyrzucona w lesie rozkłada się przez 1000 lat? A więc tego typu odpadki trzeba jak najszybciej segregować i oddawać do regeneracji.

Komentarze wyłączone.