Ratuj Głuszca
7M2G5944

Psi pochód uznajemy za udany. W sobotę 26 maja przez centrum Sosnowca przeszła kolumna pieszych z czworonogami. To pierwsza taka akcja w tym województwie, udało się zebrać środki na rzecz podopiecznych schroniska, wyłonić Azylanta Roku i nagłośnić akcję adopcyjną.

Pogoda to prawdziwe objawienie. Nikt nie spodziewał się, że będzie, aż tak pięknie. Dopisała przyroda, wolontariusze, psy spisały się na medal. Starannie wyselekcjonowane psy pod opieką wolontariuszy chętnie przebywały wśród ludzi. Wybrano spośród nich najbardziej przyjazne dusze, które wesoło chadzały wśród przechodniów z chustami „Szukam domu”. W Parku Sieleckim gdzie odbywały się koncerty, konsultacje, konkursy dla najmłodszych nie zabrakło też policyjnego Sznupka, który szybko stał się atrakcją skupiającą na sobie uwagę dzieci i rodziców.

W konkursie na Azylanta Roku wzięło udział 10 właścicieli z adoptowanymi pupilami. Pierwsze  miejsce zdobył pies w typie owczarka niemieckiego Assan, właściciele przekazali główną nagrodę, czyli voucher na darmowy kurs Pies Twój Przyjaciel w ośrodku szkoleniowym „Wesoła Łapka” schronisku, zdecydowano że otrzyma je pierwszy adoptowany psiak wymagający szkolenia pod okiem zawodowego trenera. Na drugim miejscu znaleźli się Puzel i Bazyl, schroniskowi weterani w sędziwym już wieku adoptowani po 5 latach przebywania w schronisku, a tuż za nimi kroku dotrzymywała Tequila. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni nagrodami przekazanymi przez wspaniałych sponsorów.

Składamy serdecznie podziękowania sponsorom a przede wszystkim naszym gościom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom, którzy przybyli na miejsce i wykazali zainteresowanie, i chęć niesienia pomocy podopiecznym z sosnowieckiego schroniska.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki marsz na czterech.

 

 

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”„Marsz Na Czterech Łapach” Wielkim Sukcesem”

  1. marzenka pisze:

    Super inicjatywa! Oby więcej takich!