Ratuj Głuszca
sms orange

22 kwietnia 2009 roku Orange wprowadził promocję, która polegała na dofinansowaniu środowego wyjścia do kina.

Notka prasowa na ten temat brzmiała wtedy tak:

Środy z Orange” to program, w którym mogą wziąć udział wszyscy klienci Orange, niezależnie od tego, czy korzystają z oferty abonamentowej, na kartę czy mix. Wysyłając pod numer 241 SMS o treści FILM, każdy z nich może co tydzień zamówić dwa bilety na dowolny seans w jednym z kin Cinema City i Orange Imax. Potwierdzeniem, że zamówienie zostało przyjęte jest SMS zwrotny z unikalnym 14-cyfrowym kodem, który trzeba pokazać w kasie kina, przy odbiorze biletów. Kod wyświetlany na ekranie telefonu komórkowego uprawnia do kupienia dwóch biletów kinowych w cenie jednego.

Od jakiego jedna czasu (kilka tygodni) nie dało się w żaden sposób zdobyć kodu. Za każdym razem po wysłaniu kodu otrzymywałem sms’a z informacją  o skończeniu się puli dostępnych kodów na ten tydzień. Ciekaw zaistniałej sytuacji dokonałem 2 prób i wysłałem smsy o treści film na numer 241 w Czwartek o godzinie 00:00 przez kolejne 2 tygodnie licząc na to, że uda się załapać. Nowy tydzień i nowa pula zaczyna się dokładnie o tej porze. Jakie wielkie było moje zdziwienie gdy dostałem te same smsy mówiące o braku dostępnych kodów …

Pomyślałem, że coś tutaj nie gra. I Orange reklamuje ofertę (po prostu potajemnie wyłączyli promocję), z której nie da się skorzystać. Takie postępowanie jest niezgodne z prawem. Posłałem więc reklamację na adres umieszczony na stronie regulaminu.

Reklamacja została przyjęta i już po tygodniu wymiany korespondencji udało się wydobyć ciekawą informację od firmy obsługującej promocję na bilety dla Orange. Oto jak opisywana promocja będzie wyglądała od nowego roku:

Pragniemy poinformować, iż Organizator akcji aby rozwiązać problem limitów kodów już od 1 stycznia 2012 roku zmienia formułę akcji i likwiduje limity kodów . Zmieni się również partner kinowy, nowym będzie sieć Multikino. Od Nowego Roku zaprasza na Środy z Orange już do Multikina.  

Z poważaniem,
Zespół Obsługi Klienta
Avantis S.A.

Wygląda na to, że Orange przestał się dogadywać z CinemaCity i przez to potajemnie wyłączył usługę. W między czasie prowadził rozmowy z innymi operatorami kin i padło na MultiKino. Tak więc jeśli też wkurzaliście się z powodu wyczerpania się puli dostępnych kodów SMS już wiecie o co chodziło i wiecie jak sprawa będzie wyglądać od nowego roku!

PW

Komentarzy: 2 w artykule: ”Promocja na bilety do kina od Orange – rozwiązanie zagadki”

  1. antek pisze:

    Dzięki, też mnie to nurtowało, wreszcie ktoś poruszył ten temat ;-) )

  2. nba 2k16 mt database…

    Keep up the incredible job !! Lovin’ it!|…