Ratuj Głuszca
gazeta

Witam Państwa serdecznie w kolejnym tendencyjnym, informacyjno – plotkarskim przeglądzie dnia. W dzisiejszym   programie:

W PKO Niezgoda

Polscy emeryci skandynawsko-amerykańscy

Prezydent uczy się na błędach (ortograficznych)

Hopek w norce Lisa, Ciii….

Kuźmiar powie fanom na facebooka „Be”?

Poseł John Godson skręca w Sejmie…

 

  • Dziś zaczynamy od sensacyjnej wiadomości. W banku PKO ponownie zawrzało. Sąd oddalił apelację Katarzyny Niezgody byłej wiceprezes i narzeczonej prezentera telewizyjnego Tomasza Kammela. Niezgoda  została oskarżona o zlecanie szkoleń  firmie szkoleniowej swojego narzeczonego, dzięki czemu firma Sparrow w krótkim czasie podwoiła zyski. Sąd uznał incydent za konflikt interesów i wydalił Katarzynę ze stanowiska. To kolejny przykład na to, że zgoda buduje, Niezgoda rujnuje…

 

  • Choć zewsząd słyszymy narzekania ludzi w podeszłym wieku okazuje się, że nie są wcale bezpodstawne. Według najnowszych doniesień raportu Mercer przeciętny emeryt w Polsce ma o połowę mniejszy standard życiowy niż jego rówieśnik w Kanadzie czy Holandii. Nawet, jeśli nie pracował regularnie do 67 roku życia. Amerykańscy i holenderscy seniorzy mówią: „Keep smiling”, a polscy? „Take me Kanada”.

 

  • A teraz coś o sztuce epistolarnej, czyli pisaniu listów. Prezydent Bronisław Komorowski napisał do Harcerzy list, uwaga bez błędów ortograficznych. Uwaga! „…Po upadku komunizmu obejmowali honorowym protektoratem harcerstwo” Adresatowi najwyraźniej chodziło o słowo z PATRONAT, a nie PROTEKTORAT, ale i kto by się tym przejmował, ważne, że harcerze szczęśliwi. Hmm harcerze czy Skauci? A co za różnica…

 

  • Co się naprawdę wydarzyło w programie Tomasza Lisa? Odkąd celebrytka zawitała u dziennikarza w programie „stosunki” ociepliły się. „Według mnie, pani Kasia i pani Joanna mówiły z sensem.” I dalej… „mam wrażenie, że jeżdżą po nich półinteligenci i ćwierćinteligenci, a inteligentni chwytają się brzytwy…”

 

  • A o to dowód na to, że „Milczenie jest złotem, szczególnie w telewizji”. Miał okazję przekonać się o tym sam Jarosław Kuźmiar, który oznajmił, że odejdzie z TVN24 jeżeli tysiąc osób napisze mu to w wiadomości. Na facebooku napłynęło ich prawie 3400! Kuźmiar powiedział widzom „A”, czy teraz powie „Be” i odejdzie z 24?

 

  • Że kobieta zmienną jest to wiemy, ale że mężczyźni i w dodatku politycy stosują metamorfozy? John Godson łódzki poseł PO pojawił się w Sejmie w uwaga: Kędziorkach. Nowa fryzura od razu wzbudziła sensację, poseł tłumaczy, że po prostu się nie uczesał, a te loczki są bardzo lubiane przez dzieci. Mamy, więc posła, który wie jak się zakręcić…

 

Czas minął. To już koniec dzisiejszego tendencyjnego przeglądu dnia, mam nadzieję, że nie dopatrzyli się Państwo żadnych większych błędów ortograficznych. W razie czego proszę odesłać do korekty, byle nie do ludzi Komorowskiego!!!

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejny odcinka z serii DZIEŃ W 60 SEKUND.

Pozdrawiam,

Ana Miller

 

 

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”DZIEŃ W 60 SEKUND”

  1. buy csgo items…

    Hi, nice internet site you’ve here…