Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Światem rządzi podła, szkaradna i zwodnicza Matka Analogia. Postępuje doprawdy złośliwie, wodząc nas z powodzeniem za nos przy każdej możliwej sposobności. Penetruje nam mózgi, sprawiając, że jedno skojarzenie mechanizmem reakcji łańcuchowej sieje spustoszenie wokół wszystkiego, czego się imamy. Majstruje przy siatkówce, gdy wydaje nam się, że doskonale wiemy, co widzimy. Podszeptuje sprośne słówka, gdy nasz ośrodek decyzyjny powinien akurat być zdecydowanie powyżej poziomu blatu biurka. Zagłusza rozmowy chrobocząc pazurami i zębami o meble, gdy wydaje nam się, że rozumiemy to, co się do nas mówi.

Siedzi z boku i śmieje się szyderczo pokazując pożółkłe kły, gdy z rezygnacją wzdychamy „przecież to zawsze się sprawdzało…”

 

18. czerwca 1815 roku była z Napoleonem pod Waterloo.

Teraz obserwuje każdego z nas.

 

„Nic nie jest tym, czym wydaje się być”. Tak mówił Descartes, bracia Wachowscy i wielu innych. Niestety teraz nikt nie wyciąga dłoni, na której leżą niebieska i czerwona tabletka obiecując lepszą rzeczywistość. Nawet Viagra kosztuje swoje, a podobno efekty bywają różne.

Zaczynam ocierać się o truizm, ale- tak naprawdę- ile razy kazano nam uczyć się na błędach?

Czy umysły klepane na matrycy wspólnych doświadczeń naprawdę lepiej radzą sobie z problemami?

 

Wszystko jest kwestią określenia. Eufemizm znów stroszy się i raz po raz podgryza ucho emfazie, coraz mniej popularnej, bo szczerej. Ta skulona siedzi w kącie z zakneblowanym pyskiem, bo każdy dźwięk, który wyda to bestialski gwałt na politycznej poprawności.

Zyskaliśmy nowy antyprzewodnik pomiędzy neuronami – miękką podszewkę delikatności i cenzury.

 

Wszyscy mieliśmy kiedyś zdobyć świat i z iskrami w oczach odkrywać jego tajemnice. Dziś świeżość przykrył osad obycia. Oto styrani życiem męczenniczy Mnisi Światła niosą nam substytut procesu myślowego- dobrą radę!

 

Bierzcie i żryjcie!

 

Jolanta Piela

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”Rzecz o poznaniu”

  1. ediicpcqi pisze:

    ediicpcqi…

    Wow cuz this is very excellentexcellent job! Congrats and keep it up…