Ratuj Głuszca
marihuana

Taką właśnie ilość marihuany funkcjonariusze policji znaleźli w domu Olgi J. Znanej wokalistki, popularnego zespołu i kontrowersyjnej jurorki telewizyjnego show dla śpiewających inaczej. Dla niewtajemniczonych po prostu Kora. Żoliborska prokuratura postawiła jej zarzuty posiadania nielegalnej ilości środków odurzających. Grozi jej nawet do trzech lat więzienia. Sama zainteresowana ponoć nie przyznała się, że konopie są jej własnością.

Jak tylko informacja ujrzało światło dzienne w mediach zawrzało. Wszystkie środowiska popierające, bądź przeciwne narkotykom zaczęły obrzucać się argumentami. Argumentami często absurdalnymi, wręcz bełkotliwymi. Bo jak nazwać tłumaczenie kolegi Kory po fachu, pana Muńka Staszczyka, który był wielce zdziwiony i oburzony całą sytuacją. Sam stwierdził, że nie zna nikogo ze środowiska, co to nie kosztowali lekkich narkotyków. Zauważył, że kara może być niewspółmierna do czynu. Dalej jego wypowiedź jest jeszcze bardziej zabawna, gdyż porównał zajście do aresztowania skandalistek z Pussy Riot. W podobnym tonie wypowiadał się Janusz Palikot, który dokonał podobnego porównania, jakie zastosował Muniek, tylko barwnie dodał, że widzi w obu przypadkach ubeckie metody, których nie powstydziłby się sam Łukaszenka. Brawo!

Trafił się też głos rozsądku. Piotr Pacewicz z Gazety Wyborczej trafnie zauważył, że tak naprawdę wszystko zależy od interpretacji prokuratorów zajmujących się sprawą. Zgodnie z art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii „Jeżeli przedmiotem czynu, są środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć (…) jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości”. Dalej Pacewicz sam rozwiewa pewne wątpliwości w rozmowie z jednym z prokuratorów, który stwierdza, że „prokuratorzy nie stosują 62a, by uniknąć zarzutu stronniczości czy arbitralności. Bezpieczniej jest oskarżyć niż umorzyć, zwłaszcza, że prawo nie definiuje, co to są ilości nieznaczne”.

Paweł Kamiński

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 4 w artykule: ”2,83 grama na 3 lata”

 1. Steve pisze:

  Żartujecie sobie, przecież jej pies zarabia, pisze na komputerze, robiąc przelewy z banku, pewnie udziela też wywiadów, umawia się z adwokatami … Kora jest niewinna. To ten cholerny Pies … zresztą całkiem ładna Psinka.

 2. nba 2k16 mt points free…

  }…

 3. NBA2K16 pisze:

  NBA2K16…

  Thanks meant for delivering these great posting…

 4. counterstrike pisze:

  counterstrike…

  Amazing Webpage, Keep up the excellent job. Appreciate it!….