Ratuj Głuszca
zamek

Najfajniejsza, najciekawsza i najpiękniejsza. Brzmi jak bredzenie fanatyka? Jeśli tak pomyślałeś to chyba najwyższy czas opuścić ten kraj Twej udręki. Pozostałych czytelników zapraszam do wzięcia udziału w plebiscycie.

Bo tym razem nie chodzi o to, aby przechwalać się patriotyzmem, wynosić na piedestał język polski czy też po raz kolejny odnosić się do typowo polskiej martyrologii lub szarości i głupoty dnia codziennego. Chciałabym zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w promocji naszego kraju jako terytorium. Jako obszaru przepięknych krain i miejsca, gdzie myśl ludzka przyczyniła się do wzniesienia licznych budowli, dziś uznanych za wartościowe i zabytkowe.

Polskę warto zwiedzać, poznawać, oglądać i promować. Po pierwsze przede wszystkim dlatego, że turystyka przynosi ze sobą wymierne korzyści dla całej gospodarki. Ale również i dlatego, że wielu z nas po prostu jej nie zna i należy otworzyć oczy narodu szerzej, by zamiast dziurawej drogi napotykanej na codziennej trasie praca/szkoła – dom dostrzegli w swym kraju cos więcej. Tym razem taką możliwość daje nam czasopismo National Geographic Polska organizując plebiscyt POLSKA JEST NAJFAJNIEJSZA.

Wystarczy tylko odwiedzić stronę: http://www.national-geographic.pl/artykuly/galeria/plebiscyt-polska-jest-najfajniejsza/8/ , przeczytać opublikowany tam artykuł i z pomocą myszki tudzież klawiatury oddać głos na ulubione miejsce. Proste? Nawet bardzo, dlatego nie traćmy czasu.

Najwyższa pora, aby ochłonąć po eliminacjach Europejskiej Stolicy Kultury 2016, przestać złorzeczyć zwycięzcom i udowadniać całemu światu, że to nasze miasto musi być najlepsze. Nawet, jeśli wcale do tego tytułu nie kandydowało. Czas zniwelować falę nienawiści i spróbować wspólnymi siłami pokazać, że tak naprawdę cała Polska warta jest odwiedzenia. Bo kiedy już do tej ESK 2016 przyjadą turyści na pewno na swej trasie odnajdą także inne ciekawe miejsca. Nie każmy im myśleć, że nie ma po co się w nich chociaż na chwilę zatrzymać.

Agnieszka K.

Komentarze wyłączone.