Ratuj Głuszca
wystawa

Czy modne dziś jest zakładanie ubrań z nieodciętą metką? Albo przylepianie cen w takie miejsca żeby było je widać? Ubranie ma być ładne, czy cena ma być ładna? Bo już sama nie wiem…?Wybierałam się na spotkanie. Już spóźniona prawie biegłam przez główną ulice w mieście co chwilę rozglądając się na boki. Nowe, kolorowe wystawy przykuwały mój wzrok. Jednej z nich nie można było ominąć. Wyróżniała się pięknymi wiosennymi dekoracjami. Pełna żółtych kwiatów z sztuczną trawą, na której stały manekiny ubrane w wiosenne trencze. Były naprawdę ładne. Zapinane na duże guziki, z kołnierzem, paskiem w tali, długość do kolan, kolor miętowy. Jednym słowem hit sezonu.

Jak większość kobiet zatrzymałam się na chwilę by się przyjrzeć. Nie miałam czasu nic przymierzać, ale miło było nacieszyć oczy. Obok mnie stanęły dwie nieznajome kobiety w wieku ok. 30 lat.
– Piękne te trencze, prawda? – odezwała się jedna z nich. Przytaknęłam.
– Naprawdę niepowtarzalne kolory – wtrąciła druga. Stałyśmy we trzy wzdychając do szyby.
– Za te cenę to na pewno nie byle co. Warto go przymierzyć – kontynuowała ta pierwsza wskazując na cenę wystającą zza dekoracji.
– Ile kosztuje?! – wzburzyła się druga. – Ale ceny wymyślają… nigdy nie kupiłabym wiosennego płaszcza za tyle pieniędzy. Wcale nie jest taki piękny!
– Co też pani mówi? Jest idealny! – walczyła o swoje.
– Tam dalej widziałam tańsze i ładniejsze – dodała tamta i odeszła.
– To prawda, jest drogi, ale jak się chce dobrze wyglądać, to trzeba płacić – oznajmiła i weszła do środka.

Dotarłam na spotkanie spóźniona, ale dla rozluźnienia atmosfery opowiedziałam znajomej o trenczach jakie widziałam na mieście. – Za ile? – spytała koleżanka. – Za 230zł – odpowiedziałam bez większych emocji. – A to musiały być ładne – odparła. Jeszcze długo po powrocie do domu zastanawiałam się nad tym co usłyszałam. Ciekawa jestem, co powiedziały by te kobiety, gdyby nie poznały ceny?

Daria Cygan

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.