Ratuj Głuszca
znaki

Po wstępnym zapoznaniu się z paranaukowymi teoriami narasta pytanie jaki mają związek z naszym życiem i co zmienia świadomość oddziaływania praw makro i mikrokosmosu na człowieka. Przeznaczenie, dola, fatum dla sceptyka, mocno stąpającego po ziemi ma raczej negatywny wydźwięk przywołujący ma myśl pogańskie wierzenia, będące co najwyżej obiektem drwin niż domeną myślenia cywilizowanego człowieka. Dziś kierujemy się częściej logiką, niż kartami tarota, choć i tu znajdą się wyjątki (sic!).

Wystarczy jednak raz doświadczyć owego przypadku by na zawsze odrzucić racjonalne myślenie. Dodatkowo otwierając się na nieznane zaczynamy odczuwać owe metafizyczne wibracje na własnej skórze. To niezwykłe ile rzeczy dzieje się dookoła, które nie mają żadnego naukowego wytłumaczenia, a jednak istnieją, dzieją się.

Znaki to zdarzenia mające nam coś powiedzieć. Znakiem może być spóźniony lot, podczas gdy samolot rozbija się przed startem. Znakiem może być papierek, który wyleciał nam z ręki idąc jego śladem trafiamy na partnera na całe życie. Znakiem mogą być usłyszane nagle w radiu słowa piosenki opisujące problem jaki zaprząta nam obecnie głowę i jeszcze wiele, wiele innych zastanawiających „przypadków”.

Synchroniczność to ciekawa gałąź paranauki. Można wgłębić się w temat by dowiedzieć się co odkryli na ten temat uczeni wiele lat przed nami, albo nie wgłębiać się w ogóle i po prostu otworzyć szeroko oczy. Czasem życie potrafi być zdumiewające gdy zaczyna się nie tylko patrzeć, ale gdy naprawdę się widzi. W końcu są rzeczy, o których nawet filozofom się nie śniło i taki jest właśnie przypadek.

Aneta Bulkowska

Komentarze wyłączone.