Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Z trudem utrzymując na smyczy pinczerka, który z pianą w pysku rzuca się na sąsiadów zdesperowani właściciele inwestują w tresury i poradniki w poszukiwaniu przyczyn tego zachowania. Podczas gdy rozwiązanie okazuje się dużo prostsze. Patrząc w oczy naszemu zwierzakowi z niedowierzaniem przyjmujemy do wiadomości myśl, że przez ten czas Pimpek zdołał przesiąknąć naszym charakterem. Prawie zawsze słychać na korytarzu psa, przed którym od razu trzeba uciekać do windy. Łatwo zgadnąć, że tuż za rozwścieczonym, poszarpanym kundelkiem podąża równie nieokrzesany i z miną na kwintę właściciel. Patrząc na ten duet nie trudno ulec wrażeniu, że połączenie tych dwóch nie jest przypadkowe.

 

W badaniach internetowego dziennika ” Telegraph” prawie 2,5 tysiąca posiadaczy kotów, psów, rybek, ptaków i gadów opisało cechy swego charakteru oraz usposobienie swego pupila. Porównując je, zauważono, że w 20 procentach przypadków opis właściciela i zwierzęcia zawierał właściwie te same cechy. Dwukrotnie częściej miało to miejsce u tych osób, które miały swoje zwierzę dłużej niż siedem lat.

 

Wysportowana wyżełka przykuła uwagę owczarka niemieckiego, który podążał kilka kroków przed nią. Pies kilkukrotnie odwrócił głowę, a już po chwili czynność powtórzył jego pan zerkając na właścicielkę. Oboje wyglądali jak partnerzy z filmu „K9″.

 

Podobna scena odgrywa się z pewnym duetem. Otóż pewien pitbull wzbudza postrach na całym osiedlu. Kiedy tylko wychodzi, wszystkie psy i koty rozbiegają się dookoła. Jak się później okazuje właściciel również nie zaskarbił sobie sympatii otoczenia uchodząc za osobę agresywną i wrogo nastawioną.

 

„Telegraph” przytacza też inne zbieżności uchwycone w badaniach. Aż 37 procent hodujących rybki zdecydowanie uznało się za szczęśliwych. Znacznie mniej takich znalazło się wśród właścicieli kotów i psów – 24 i 22 procent. Jako lubiący się bawić określiło się 40 procent „psiarzy” – i tylko dwa procent właścicieli gadów. Posiadacze kotów uznają się zaś za godnych zaufania i wrażliwych.

 

Często w ocenie innych sugerujemy się pierwszym wrażeniem, silimy na analizę, czy po prostu padamy ofiarą pozorów. Jednak chcąc kogoś lepiej poznać warto zwrócić uwagę na zachowanie domowych towarzyszy. Pamiętając jednak, aby upewnić się KTO jest właścicielem.

 

Aneta Bulkowska

 

Foto: sxc.hu

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 2 w artykule: ”Zwierzęta o nas samych”

  1. buy csgo items…

    What’s happening, excellent web page you’ve got at this time there…

  2. DELL PowerEdge1800 Xeon2.8GHz(HT)/512MB/120GB*2/RAID 銆愪腑鍙ゃ€?…

    はじめまして。突然のコメント。失礼しました。…