Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Czyli dzień z życia uległego mężczyzny Karol. 23-letni student matematyki, aktualnie mieszkaniec Katowic. Od kilku miesięcy także ukochany Asi. Karol wstaje w niedziele o świecie, mimo, że wcale nie musi. Ależ musi! Jak zwykle chce zrobić swojej ukochanej Asi śniadanie do łóżka. Jej ulubione, rzecz jasna – kiełbaska, jajeczko, tościk. Potem, gdy ona jest już najedzona, a on uszczęśliwiony jej szczęściem, nadchodzi pora zmywania, czyli coś, czego Asia nienawidzi, ale wcale nie musi robić, odkąd jest z Karolem.

 

Poza zmywaniem jest też kilka innych rzeczy, których wykonywanie należy wyłącznie do Karola. Zaliczają się do nich sprzątanie, robienie zakupów, pranie, prasowanie, płacenie rachunków i zarabianie na nie. A Asia, że czasem lubi coś ugotować, to, gdy przyjdzie jej ochota, właśnie coś ugotuje. Ciężar takiego wysiłku jest ogromny, dlatego spada na jej barki nie za często. A jeśli już do tego dojdzie, Karol sowicie odwdzięcza się jej, kupując jakąś niespodziankę, czyli robiąc, to, co robi kilka razy w tygodniu bez względu na jej kuchenne dokonania.

 

Karol zawsze robi wszystko, żeby sprostać zadaniu, czyli zapewnić Asi szczyt zadowolenia i beztroski, tak, aby mogła się do woli skupiać nad swoimi studiami kosmetycznymi. Sam musi to połączyć z własnym studiowaniem, więc nie jest mu łatwo. Ale Asia, żeby nie było, że jest samolubna i troszczy się tylko o swoją wygodę, także odwdzięcza się ukochanemu, w pewien specyficzny, acz szlachetny sposób. Mianowicie, zobowiązuje się do organizowania mu czasu, dzięki czemu Karol nie może narzekać na jego brak, ani na nieprzespane z natłoku obowiązków noce. Asia wie, z czego jej ukochany chłopak powinien rezygnować, a z czego nie, gdy zagospodarowuje sobie plan każdego dnia. Dlatego też Karol nie ma już koleżanek. Bo jak twierdzi jego dziewczyna, są to znajomości zbędne, do niczego nie przydatne i sprawiają, że chłopak zaniedbuje ją wieczorami.

 

Dziś niedziela, więc nasz bohater stara się umówić na piwo z kolegami z uczelni. Ale nim podejmie decyzję, konsultuje ją z Asią. Wygląda na to, że po raz kolejny będzie musiał zrezygnować ze spotkania, bo Asieńka właśnie przypomniała mu, że będą jedli dziś niedzielną romantyczną kolację, podobnie jak zjedli sobotnią, piątkową i czwartkową romantyczną kolację. No i Karol odmawia, co prawda niechętnie, ale wizja kolejnego cudownego posiłku z ukochaną poprawia mu nastrój i jak na zawołanie zaciąga po zakupy i do garów.

 

Powrót z zakupów nie okazuje się, jednak, tak miły, jak można było się tego spodziewać. Asia jest bardzo niezadowolona z zakupionej wołowiny, bo jada tylko kurczaka. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że Karol o tym zapomniał, mimo że na środową romantyczną kolację, jedli właśnie wołowinę. Postanowił się nie poddać i wytrwale walczył ze sprzedawczynią o możliwość wymiany jednego kawałka mięsa na drugie, bo ostatnio kiepsko z finansami. Dopiero, gdy Asia stanęła za jego plecami i patrzyła z niezadowoleniem na jego marne starania, sprzedawczyni poczuła falę litości i wymieniła wołowinę na drób. Karol, pełen ulgi, pomyślał tylko z dumą o swojej dziewczynie, że nie ma dla nie rzeczy niemożliwych i ma prawdziwe szczęście, że trafił na taki skarb.

 

Na czas kolacji wyłączył telefon, żeby w końcu przestali dzwonić ci wszyscy koledzy, zarzucający mu zaniedbywanie przyjaźni. Jakie zaniedbywanie? Oburza się Asia i próbuje przekonać ukochanego, że ludzie, którzy odbierają mu zdolność asertywności, to wcale nie przyjaciele! I jeszcze wyzywają od pantoflarzy? Zazdrość przemawia przez te bezczelne hieny dzwoniące znad kufla piwa! Karol po chwili zadumy stwierdza, że po pierwsze lepiej nie pić w ogóle alkoholu, bo może się to ukochanej słusznie nie podobać, a po drugie oni rzeczywiście muszą być zazdrośni, bo kto by nie był! Tylko jednemu człowiekowi na świecie może być dane mieć najpiękniejszą, najmądrzejszą, najcudowniejszą i najwspanialszą kobietę, jaka kiedykolwiek się narodziła! Ba! Drugiej takiej nie będzie nawet za tysiąc lat!

 

Elżbieta Gwóźdź

 

Foto:sxc.hu

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.