Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Wakacje już za pasem, poszukiwanie sposobu na pozbycie się zbędnych kilogramów zwiększyło tempo. Głodówka, odżywianie grejpfrutami, oraz lemoniadą to tylko niektóre sposoby na piękną sylwetkę. Jednak w rankingu popularności prawdziwą furorę robi tasiemiec – hit tego rocznego sezonu. Spopularyzowana w XIX wieku przez dżokejów znów wkrada się do łask. Na rynku pojawiły się tabletki z pasożytem. Ogromne zainteresowanie nową dietą przybiera na sile. Policja zablokowała strony aukcyjne z tajemniczą miksturą, ale nawet utrudniony dostęp i przestrogi lekarzy nie powstrzymują kobiet przed wypróbowaniem sposobu na piękną sylwetkę bez większych wyrzeczeń.

 

Nieoficjalna wiadomość o tym, że gwiazdy w Hollywood świadomie decydują się na połknięcie tasiemca wywołała nie małą sensację. Jedni z obrzydzeniem myślą o nowej modzie, drudzy w jej naśladowaniu odnajdują sposób na życie. Jak świeże bułeczki schodzą ampułki pochodzenia chińskiego, a na forach, aż roi się od wymieniających się doświadczeniami kobiet.

 

Waże 90 kilo, od czterech lat próbuję schudnąć, próbowałam już wszystkiego. Brałam Meridię, po której jeszcze więcej kilogramów wróciło. Chodzę regularnie na siłownie i jadam małe porcje i nic. Tasiemiec to dla mnie jedyna nadzieja, gdzie mogą go dostać? Pisze 22 letnia Agnieszka.

 

Dietę stosowała również Maria Callas. Słynna diwa schudła 20 kilo w ciągu roku. Czterometrowego tasiemca nieuzbrojonego pozbywamy się z organizmu za pomocą jednej tabletki. Sprawa wydaje się prosta i mało ryzykowna. Jednak w praktyce okazuje się, że jest to nie tylko niebezpieczne, ale może wywołać trwałe uszkodzenia, a także doprowadzić do śmierci.

 

Tasiemiec wywołuje w organizmie prawdziwe spustoszenie pozbawiając go wartości odżywczych. Awitaminoza w krótkim czasie prowadzi do wypadania włosów, łamania paznokci. Ponadto częste bóle głowy, biegunki, osłabiona koncentracja, drażliwość. Wszystko to czeka na tego, kto zdobędzie się na odwagę połknięcia larwy obrzydliwego pasożyta. Tasiemiec uzbrojny zaś jest prawie niemożliwy do usunięcia, a każda taka próba kończy się jego ponownym odrodzeniem.

 

Tasiemiec wydziela toksyczne jady zatruwające organizm. Mogą też uszkodzić system nerwowy. Byłem kiedyś w szpitalu, spotkałem tam gościa, który leczył się z powodu niedowładu ręki. Przyczyną tego niedowładu był tasiemiec, który zatruł organizm swoimi jadami. Pisze jeden z internautów.

 

Tabletki z dodatkiem pochodnych amfetaminy do niedawna cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Przepisywane przez lekarzy, a także pozyskiwane z nielegalnych źródeł straciły na popularności po tym jak kobiety w krótkim czasie dwu, a nawet trzykrotnie przybierały na wadze po ich odstawieniu. Nie wspominając o uszkodzeniach serca, układu nerwowego, a także wielu innych powikłaniach także na tle psychicznym.

 

Przemysł farmaceutyczny zaciera ręce reklamując skuteczne środki mające zapewnić przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej. Wszystkie te magiczne specyfiki mają za zadanie pomóc utrzymać piękną sylwetkę bez większych wyrzeczeń. Efekt placebo często jednak zostaje wykryty, co kończy się rezygnacją z dalszych prób i dalszym przybieraniem na wadze w myśl usprawiedliwienia „I tak już nic mi nie pomoże, próbowałam wszystkiego”.

 

Pomysłów na dietę nie brakuje. Autorka książki „Francuzki nie tyją” – Mireille Guiliano zaleca oczyszczanie organizmu poprzez picie i jedzenie gotowanych porów. Weekendowa dieta dopuszcza 1 posiłek w niedzielę, w postaci małej porcji ryby. Fanem diety ciasteczkowej jest Guy Ritche. Chociaż dietę wymyślił doctor – Sanford Singel, nie jest ona najzdrowszym sposobem na szybkie odchudzanie. Dieta opiera się na jedzeniu samodzielnie upieczonych ciasteczek, zawierających hamujące uczucie głodu owies, ryż i otręby, jednak podobnie jak inne diety wspomniane wyżej, nie dostarcza wystarczającej ilości składników odżywczych.

 

Podziwiając gwiazdy często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele wyrzeczeń kosztuje ich tak szczupły wygląd. Ciągła praca nad sobą, ćwiczenia, liczenie kalorii to wysoka cena za idealną sylwetkę. Dlatego dziwaczne sposoby odchudzania będą coraz popularniejsze, a niestety natury nie oszukamy…

 

Aby utrzymać dobry wygląd jedynym warunkiem jest ograniczenie spożywanych posiłków, dużo ruchu nie koniecznie na siłowni. Nawet taniec na dyskotece, czy dłuższy spacer z psem poprawi nasz metabolizm i sprawi, że mięśnie zaczną pracować. Do tej pory nie wymyślono receptury na szczupły wygląd bez wyrzeczeń, a iluzoryczne wizje szybkiego chudnięcie mogą rzeczywiście doprowadzić nasz organizm nie tylko do spadku wagi, ale przede wszystkim do wyniszczenia.

 

Aneta Bulkowska

 

Foto: sxc.hu

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.