Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Co zdaniem uczniów szkół średnich decyduje dziś o sukcesie i prowadzi do zadowolenia z wyboru uczelni i kierunku studiów? Młodzi ludzie, coraz częściej inwestują we własną edukację i najczęściej twierdzą, że najważniejsza jest wszechstronna i sprawdzona wiedza.W Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie stanęła w szranki w konkursie matematycznym  100 osobowa grupa uczniów szkół średnich z całej Polski. Po zaciętych eliminacjach w szkołach całego kraju została wyłoniona czołówka matematyków, która w przyszłości może  zasilić kadrę polskich naukowców.

Konkurs przeprowadzony został pod patronatem JM Rektora – Komendanta WAT gen. bryg. dr hab. inż. Zygmunta Mierczyka.  Sponsorem konkursu była firma Wasko S.A.

Pytania dla uczestników konkursu przygotowała  Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dr hab. n. mat. Jerzy Gawineckiego. Napięcie wśród uczestników konkursu było ogromne. Pytania zostały rozdane i rozpoczęła się dwugodzinna rywalizacja umysłów matematycznych, która polegała w części pierwszej na rozwiązywaniu zadań a w części drugiej na rozwiązywaniu testu.

 W czasie kiedy uczestnicy konkursu zmagali się pytaniami z ich opiekunami spotkał się przedstawiciel spółki WASKO S.A. Dr inż. Andrzej Kubacki który przedstawił informację o firmie Wasko S.A. i firmie Juniper Networks oraz o nowoczesnych rozwiązaniach teleinformatycznych, które zmieniają świat i możliwości związane z nauczaniem.

Kiedy uczestnicy konkursu skończyli swoją rywalizację, spotkał się z nimi Z-ca Kanclerza WAT, pełnomocnik Rektora ds. rozwoju, Pan Dariusz Pomaski. W ciekawy sposób przedstawił uczniom  informację o Wojskowej Akademii Technicznej.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu z młodzieżą spotkał się również Dr inż. Andrzej Kubacki który wygłosił wykład zatytułowany „Wokół matematyki”, mówił o filozoficznych aspektach matematyki, szybkim rozwoju technologii i roli nauki w życiu człowieka.

 Komisja konkursowa szybko uwinęła się ze sprawdzeniem prac ,których poziom był bardzo wysoki. Nastąpił długo oczekiwany moment, ogłoszenia wyników.
Zwycięzcami  Konkursu Matematycznego im. gen. dyw. prof. dr hab. inż. Sylwestra Kaliskiego zostali:

– pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Soszka z I LO w Sokołowie Podlaski
– drugie miejsce przypadło Jakubowi Kołodziejowi z I LO w Giżycku
– trzecie miejsce zajął Tomasz Wawer z I LO W Puławach

Nagrody ufundowane przez spółkę WASKO S.A. wręczył JM Rektor – Komendant WAT gen. bryg. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk .

(mż)  

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.