Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Od zawsze panuje przekonanie, że ładnym kobietom w życiu jest łatwiej. Dostają lepszą pracę, cieszą się większym powodzeniem, życie je rozpieszcza i zawsze wywierają pozytywny wpływ na otoczenie. Nic bardziej mylnego. Ładne kobiety nie tylko nie wzbudzają sympatii, ale również w codziennym życiu mają trudniej niż osoby mniej atrakcyjne.

 

Ewelina, moja znajoma jest niezwykle piękną kobietą. Kiedy wchodzi na przyjęcie głowy mężczyzn automatycznie kierują się w jej stronę. Ponadto kończy studiować prawo i posiada wiedzę, którą śmiało operuje. Ostatnio otrzymała pracę w biurze radcy prawnego. Mało która kobieta z nią rozmawia, a mężczyźni choć przyglądają się z daleka i chętnie flirtują to przeważnie trzymają dystans. W nowym miejscu przez pierwsze dwa miesiące nikt nie próbował bliżej poznać Eweliny, za to dziewczyna, która nie wyróżniała się aparycją ponad przeciętność, została zaakceptowana od razu.

 

To, z czym miała do czynienia w nowym miejscu to jedynie namiastka tego, co spotyka ją na co dzień. – Jesteś ogromną szczęściarą – powtarzają dziewczyny – piękna, zgrabna, bystra, czego chcieć więcej – zazdroszczą koleżanki. – Jestem pewna, że dostała tą pracę bo wpadła szefowi w oko, powtarzają gdy już zostają same.

 

Uroda przydaje się w zawodach związanych z modą, aktorstwem, ale w życiu codziennym może być ciężarem. Analizując powyższą sytuację dochodzimy do wniosku, że osoby uważane przez większość za nazbyt atrakcyjne częściej padają ofiarą plotek, pomówień i chłodnego dystansu.

 

Piękno i nieśmiałość często idą ze sobą w parze. Piękna kobieta, choć zna swoje atuty jednak do pewnego wieku zawsze będzie czuła się wyalienowana. Próbując dopasować się do reszty grupy zostaje odebrana za osobę mało rozsądną, chcącą na siłę zaskarbić sobie sympatię. Często również wyczuwając dystans będzie trzymała się z boku, przez co w krótkim czasie określona zostanie nazbyt wyniosłą, lub co gorsza dziwakiem zamkniętym w sobie.

 

Wielokrotnie zdarza się, że cieszące się wyjątkową urodą panie czują się niedowartościowane i mało atrakcyjne, co dla ich otoczenia bywa niepojęte. Przez co jeszcze bardziej pogłębia się przepaść pomiędzy nimi a resztą grupy.

 

W niektórych zawodach atrakcyjność wręcz przeszkadza, np. u opiekunek dla dzieci, czy u ekspedientek w butikach. W pierwszym przypadku zazdrosne żony rzadko decydują się na powierzenie opieki przykuwającej wzrok studentce, a w drugim atrakcyjna ekspedientka wprawiająca w kompleksy kobiety skutecznie wypłoszy damską część klienteli.

 

Ponadto panuje ogólne przekonanie, że uroda nie idzie w parze z mądrością. Ten odwieczny stereotyp utarł się w głowach i tkwi w nich po dzień dzisiejszy. Dlatego osoba atrakcyjna wciąż musi udowadniać, że oprócz wyglądu ma do zaoferowania coś więcej.

 

Piękne kobiety mają o wiele mniejsze szanse na znalezienie wartościowego partnera. Mężczyźni zwykle nie podchodzą do atrakcyjnych kobiet, gdyż z góry zakładają, że są przegrani. Myślą: albo jest zajęta, albo nie mam szans. Nie wspominając już o strachu, jaki wywołuje w nich myśl o posiadaniu pięknej partnerki. Ładną kobietę, wciąż skupiającą na sobie wzrok mężczyzn, chętnie zamienią na kogoś, z kim będą czuli się swobodniej i na kogoś, kto nie przysporzy im aż tak wielu powodów do zazdrości. W rzeczywistości mężczyźni wolą piękne kobiety podziwiać, niż mieć je za partnerki. Dlatego bardzo ładne kobiety często narażone są na wzrok amatorów damskich wdzięków, a rzadziej zaś na wzrok mądrych, uczuciowych i szczerych drugich połówek.

 

Mężczyźni uwielbiają otaczać się pięknymi kobietami na przyjęciach, chwalić się nimi przed kolegami, ale w życiu codziennym częściej wybierają żony gospodarne, zaradne i czułe, atrakcyjne, ale rzadko te najpiękniejsze.

 

Ktoś, kto stwierdził, że w życiu ma pod górkę ponieważ nie jest wystarczająco atrakcyjny z pewnością nie przypatrzył się dokładnie osobom, które tej atrakcyjności w sobie mają w nadmiarze. Faktem jest, iż pięknej kobiecie w życiu jest łatwiej w wielu kwestiach, lecz na pewno nie w codziennym życiu, w którym jej wygląd wzbudza kontrowersje, zazdrość i lęk wśród płci przeciwnej, a nawet wrogość a w kręgu mężczyzn głównie pożądanie skupiające oko jedynie na walorach zewnętrznych.

 

A o Ewelinie szepczą za plecami i wciąż komentują jej rzekomy nienaturalny wizerunek…

 

Aneta Bulkowska

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.