Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Agi to kobiety odważne i niezależne, Dominiki z tłumu wyróżnia silny charakter idący w parze z zaborczością, a Edyty „skazane” są na szczęście i dobrobyt. Za to nadając dziecku imię Grzegorz możemy być spokojni, gdyż w życiu odniesie sukces, za to bywa zarozumiały. A Maciej? Macieje to wieczni marzyciele i podróżnicy. Brzmi jak przepowiednia, a jednak rodzice często wierzą, że przyszłość ich dziecka zależeć będzie od jego nazwania.Prawda czy zabobon?

Jak w każdej plotce, tak i w każdym przesądzie możemy doszukać się ziarnka prawdy, a kto szuka… znajduje. Chyba każdy – bez względu na to, w co wierzy, a w co nie – choć raz czytał opis znaku zodiaku. Pewnie niejednokrotnie rzuciliśmy okiem na kolumnę z horoskopami z pełną świadomością absurdalności owego tekstu. Nie możemy przewidzieć dokładnej daty narodzin, zatem nie mamy wpływu na to, pod jakim zestawem planet ułoży się nasze przyszłe życie, ale imię wybierane przez rodziców rzadko bywa przypadkiem. Tak więc rodzice studiują opasłe imienniki wierząc, że od tego zależeć będzie dalszy los potomka.

Choć mamy świadomość atmosfery baśni w całym zbiorze imion, to jednak wierzymy, że odgrywa ono wpływ na dalsze życie. Dla wielu niewinna zabawa, dla innych coś więcej. Jednakże wszyscy kochamy to, co enigmatyczne i wyjątkowe, dlatego podświadomie wierzymy i chcemy wierzyć, że symbolika w jakimś sensie określa to, kim jesteśmy. Najlepszym przykładem na to są horoskopy, do których czytania przyznają się jedynie nieliczni, jednak opis znaku zodiaku zna niemal każdy i dlatego wiemy, że wodniki nie nadają się na stałych partnerów, a skorpionów nie warto wybierać sobie na wrogów. Ile w tym prawdy, wie ten, który zdążył „ściąć” się z jadowitym znakiem.
 
Do najczęstszych imion spotykanych w naszym społeczeństwie należą:

Krzysztof, któremu przypisuje się otwartość na świat, ale jednocześnie zdolność do refleksji, gdy trzeba; nie uleganie wpływom.

Piotr oznacza osobę twardą i stałą jak skała.

Kiedy rozmawiamy z Asią wiemy, że jest to osoba uzewnętrzniająca swe reakcje i łatwo przystosowujące się do otoczenia. Zarazem obiektywna – dzięki logice, i subiektywna – dzięki uczuciowości

Mateusz zaś to tajemnicza osobowość, trochę nerwowa i pobudliwa o silnej woli. Porażki potrafią wywołać u niego gniew. Łatwo przystosowuje się do sytuacji zwłaszcza, jeśli może wszystkim sterować. W życiu działa precyzyjnie i skutecznie, a gdy ma coś komuś do powiedzenia, mówi prosto z mostu.

Wróżbici twierdzą, że odczytując znaczenie imienia należy posługiwać się jego pierwszymi dwoma literami, tak na przykład „A” oznacza: romantyzm, wrażliwość, dobroć, łatwowierność i zapominalstwo, zaś „U”, O energię, siłę, spostrzegawczość i wolę walki.

Dla tych jednak, którzy sceptycznie podchodzą do tego typu wierzeń również i nie bez znaczenia powinien być wybór imienia. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim kilka aspektów, między innymi to, że oryginalne imię zawsze będzie wzbudzało ciekawość, zaś krótkie są powszechnie cenione i łatwo zapamiętywane.

Ludzie od zawsze wierzyli w magię, a strona metafizyczna nadała sens niemal każdemu przedsięwzięciu. Tak więc przyszłość odczytamy z kształtu dłoni, barwy oczu, do tego dodamy znak zodiaku, numerologię, enneagram, gwiezdny pyłek i mamy cały zestaw sprzecznych, powiązanych ze sobą znaczeń. Jednak od tego, w jakim stopniu będzie określał nas przydomek, znak zodiaku, czy kształt nosa zależy jedynie od tego na ile na to pozwolimy.

Jednak na wszelki wypadek lepiej dobrze wybierać imiona…

Aneta Bulkowska

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.