Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Nieco ponad 5 tys. domów w Małopolsce nadal jest bez prądu – poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka wojewody małopolskiego, Joanna Sieradzka.
object2 Bez prądu nadal nieco ponad 5 tys. odbiorców
foto: Grzegorz Krajewski

„W województwie małopolskim udało się przywrócić prąd do większości domów. Obecnie nie ma zasilania 5215 odbiorców” – poinformowała Sieradzka.

 

Najwięcej odbiorców bez prądu pozostaje w powiecie olkuskim 2,9 tys. (gminy Wolbrom, Trzyciąż) i krakowskim – 2 tys. (Jerzmanowice, Skała, Sułoszowa, Wielka Wieś). W powiecie miechowskim zasilania nie ma 315 odbiorców (w gminach Gołcza, Miechów, Charsznica, Kozłów, Słaboszów, Racławice, Książ Wielki).

 

„Wojewoda polecił samorządom w całej Małopolsce przeprowadzenie oceny stanu bezpieczeństwa energetycznego. W gminach i powiatach będzie przeprowadzona przede wszystkim kontrola awaryjnego zasilania ujęć wody, oczyszczalni ścieków i stacji paliw. Samorządy mają złożyć raport w lutym” – dodała Sieradzka.

 

Przy usuwaniu awarii we wtorek do godz. 6 rano pracowało ok. 662 pracowników Zakładu Energetycznego i 111 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Przy naprawach pomagać będzie także 20 żołnierzy.

 

Powodem awarii linii energetycznych, które rozpoczęły się 8 stycznia, była szadź i lód osadzający się na przewodach i drzewach. (PAP)

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.