Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Nienawidzę zmieniać torebki – jednak jestem do tego zmuszana. Dzienna na wieczorową, zimową ponurą na letnią kwiecistą. Torebkę dobieramy do kostiumu czy butów, zazwyczaj pełni funkcję efektywnego dodatku do wybranego stroju. Przeprowadzka z jednej torebki na drugą niesie za sobą same korzyści.Wywalam na podłogę stare paragony, bilety, zużyte błyszczyki i masę drobnych pieniędzy, które wysypały się z portmonetki. Gdybym ułożyła w stos wyblakłe rachunki ze stacji benzynowej, ulotki i wizytówki, które wysypałam z torebki, pewnie zarobiłabym niezłą sumę na makulaturze.

 

Za każdym razem, kiedy zmieniam swoją torebkę układam starannie portfel, kalendarz i resztę drobiazgów. Tym razem postanawiam utrzymać w torbie porządek. Żadnych śmieci, żadnych podartych chusteczek, żadnych papierków po gumach do żucia! Telefon komórkowy będę starannie lokowała w miejscu do tego przeznaczonym. Oczywiście porządek w mojej torebce trwa kilka godzin, a stan narastającego bałaganu trwa do kolejnej przeprowadzki.

 

Jak więc dobrać idealną torebkę do własnych oczekiwań? Wiele pań przywiązuje ogromną wagę do koloru, fasonu i wielkości. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, że nasz wybór odzwierciedla nasze wewnętrzne problemy.

 

Małe torebki są charakterystyczne dla osób dynamicznych, aktywnych i ciekawych świata. Duże natomiast sygnalizuje nadmierne obciążenie problemami.

 

Jeśli torbę nosisz na lewym ramieniu – czujesz się samotna. Według naszej kultury po lewej stronie kobiety, powinien chodzić mężczyzna, a noszenie po tej samej stronie torebki po prostu przeszkadza, a więc tworzy barierę między partnerami.

 

Noszona w dłoni odzwierciedla osobą zaradną. Duża torba w ręce pokaże kobietę, która próbuje podołać problemom. Galanteria kobieca noszona pod pachą jest wyrazem lęku o siebie, o swoje życie i bezpieczeństwo. Z kuferkiem zobaczymy osobę, ceniącą dobra materialne, a z plecaczkiem taką, która stara się ukryć swoje problemy przed otoczeniem.

 

Kolory damskich torebek także mówią o rodzajach problemów. Jednak czy nie ubieramy się w kolorach modnych danej pory roku? Czy nie dobieramy kolorystyki dodatków do stroju?

 

Przez ostatnie lata opanowałyśmy wady i zalety torebek w rozmiarze XXL, czy oznaczało to obciążenie problemami współczesnego społeczeństwa? Kto by pomyślał, że dama będzie nosić kosmetyczki, aparaty, notesy, nawet podczas wyjścia z pupilem na spacer.

 

Monika Szopa

Foto: sxc.hu

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 4 w artykule: ”A co na to Twoja torebka?”

 1. CSGO pisze:

  CSGO…

  thank so mucha lot for your website it aids a great deal…

 2. csgo pisze:

  csgo…

  I enjoy this website – its so usefull and helpfull…

 3. csgo pisze:

  csgo…

  Thanks a bunch! It is an fantastic website!….

 4. Google pisze:

  Google…

  Always a major fan of linking to bloggers that I really like but really don’t get a whole lot of link love from….