Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Randka jest niczym rozmowa kwalifikacyjna, od tego jak się zaprezentujesz zależeć będzie dalsza współpraca. Po każdym spotkaniu pozostaje nuta niepewności: „czy na pewno zadzwoni?”. Tego pytania nie rozważają mężczyźni, bo po co, skoro wypadli świetnie! Przekonani o swoim niepodważalnym uroku osobistym za brak porozumienia obarczają partnerkę, czy na pewno słusznie??1. Szarmanckie zachowanie
Ktoś w poradniku dla mężczyzn wśród podstawowych zasad uwodzenia kobiet wymienił otwieranie drzwi, odsuwanie krzesła w restauracji, wręczanie drobnych upominków oraz regulowanie rachunku w restauracji. Znajomość instrukcji to jedno, a wykonanie – drugie. Niezgrabne wyszarpywanie krzesła po skończonym posiłku na pewno nie zachwyci kobiety. Wszczynanie z kelnerem kłótni o rachunek grozi tym, że panie po angielsku mogą wymknąć z lokalu. Róża, która przeleżała pół dnia w samochodzie nie ożyje na chwilę przed wręczeniem, nie ma co się łudzić. 

2. Nietuzinkowe komplementy
Pewnie, że nietuzinkowe, bo te zwyczajne są już mocno przechodzone i facet z góry wie, że nie zrobią na kobiecie większego wrażenia, dlatego musi nieźle się nagłówkować nad synonimami „wspaniała”, „niezwykła”, tak więc powstają sklecone na szybko „poematy”:
Wcale nie twierdzę, że masz duży nos, wręcz przeciwnie, takie nosy mają Greczynki na antycznych posągach.
Cóż, tak naprawdę nie wierzę, że jesteś ludzką istotą, z której planety przyleciałaś? – do teraz chce mi się śmiać – opowiada Ela.

3. Mówienie tylko o sobie
Przez cały wieczór gadał jak najęty, dowiedziałam się wszystkiego o jego pracy, mięśniach, o tym, co je na śniadanie, a co na obiad. Najgorsze, że nie miałam dokąd uciec – wspomina Kasia.
W myśl zasady: mniej znaczy lepiej, warto pamiętać, że nic tak nie intryguje jak nuta tajemniczości. Mylenie konwersacji z monologiem, bywa nagminne. Gdy kobieta na randce zaczyna ziewać to prawdopodobnie nie wynik działania wina.

4. Wygórowane Ego
O tym, że mężczyźni uwielbiają się przechwalać wie niemal każdy. W końcu od małego musieli konkurować, co później przeniosło się na rywalizację w pracy. Jednak ciągłe udowadnianie „bycia lepszym” nie sprawdza się w układach damsko-męskich.
Tyle naopowiadał mi o sobie, że po godzinie miałam wrażenie, że rozmawiam z najbogatszym, najprzystojniejszym i najbardziej interesującym mężczyzną pod słońcem. Gdy już wymienił liczbę dwudziestu ostatnich jego wielbicielek było mi go nawet żal. Biedny facet, jego życie musiało być naprawdę żałosne skoro zmuszony był do takich kłamstw – stwierdza Ela.

5. Pewność siebie
Kolejną sprawą, którą uwzględniają poradniki dla Panów to tak ważna pewność siebie. Zawsze zachowuj wyprostowaną postawę ciała, poruszaj się w sposób zdecydowany, patrz jej śmiało w oczy, a także uśmiechaj się – fragment jednej z zasad. Tak więc nie zdziwmy się gdy na randce podejdzie do nas sztywna tyczka z przyklejonym uśmiechem na twarzy natarczywie śledzącym każdy nasz gest spojrzeniem.

6. Wizerunek Macho
Dlaczego mężczyźni wciąż manifestują swoją siłę, pewność siebie, czasem naprawdę jest to zabawne, kiedy niepozorny śmiałek rozprawia na temat swojej rzekomej siły – komentuje Kasia. A przecież nie ma nic bardziej uroczego niż mężczyzna płaczący na filmie, dodaje.

Jednak to co najbardziej irytuje spośród wszelkich popełnianych błędów wśród mężczyzn jest silna potrzeba wywarcia jak najlepszego wrażenia, nawet za wszelką cenę. Pozorny blichtr nie tylko jest ryzykowny i mało skuteczny na dłuższą metę, ale przede wszystkim łatwo wyczuwalny. Kobieca intuicja z precyzją wyczuwa wszelkie „naciąganie” faktów, a delikatność i takt zawsze powstrzymuje od ich komentowania.

Spójrzmy prawdzie w oczy, gdy coś nie odpowiada nam w drugiej osobie po prostu się z nią nie umawiamy, jednak kiedy już znaleźliśmy się na spotkaniu warto pamiętać, że naturalność i szczerość przeważają nad nawet największą pewnością siebie.

Aneta Bulkowska

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.