Ratuj Głuszca

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”

Taki jest początek ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 roku. Gdyby wszyscy ludzie jej przestrzegali schroniska w Polsce spełniałyby inną rolę niż obecnie. Dlatego wszystkich gorąco zachęcamy do adopcji bezdomnych zwierząt ze schroniska. One kochają najmocniej!!!

I Ty możesz przywrócić im wiarę w człowieka.

 

PSY

 

Szelma

Przystanek, słup i plecy odchodzącego człowieka. To dzień, w którym dla Szelmy pękło niebo i chmury przysłoniły słońce na długie 4 lata. Ta młoda sunia 27.01.09 trafia do miejsca gdzie nawet Bóg nie śmie zaglądać , tyle tam cierpienia i bólu porzuconych zwierząt. Szelma już 4 lata spędziła w schronisku za kratami! Bez słońca , zapachu lasu , wiatru w nozdrzach , trawy pod łapami i człowieka. TYLKO BETON I KRATY!! Od roku sunia ma opiekunkę i wychodzi na regularne spacery. Okazało się że porzucona jako szczenię jest :
-inteligentna,
-zna komendy: siad,podaj łapę i zostań,
-ufna i posłuszna,
-spragniona kontaktu z człowiekiem, uwielbia być głaskana i przytulana,
-wesoła,
-bardzo ładnie chodzi przy nodze na smyczy,
-delikatnie bierze przysmaki z ręki , a poza tym jest strasznym łasuchem i uwielbia wodę.

CZY NIEBO DLA SZELMY ZNOWU ZALŚNI KOLORAMI?!
Możesz zostać jej dobrą wróżką. Pokochaj ją adoptuj ,a będzie Twoim wspaniałym towarzyszem

Szelma jest zaszczepiona, wysterylizowana i zaczipowana.

Kontakt z wolontariuszem: Karina 509 653 403 lub Marta 694 168 129

Zuma

Zuma to ok. 5 letnia biało-karmelowa amstaffka średniej wielkości. Pojawiła się w schronisku 16 listopada 2012 roku, odebrana bezdomnemu właścicielowi z powodu licznych zaniedbań oraz tragicznych warunków bytowych. Jak mogliśmy się od razu przekonać, te koszmarne okoliczności, w jakich żyli, odbiły się mocno na zdrowiu Zumki: jej uszy, skóra i przede wszystkim łapki to obraz nędzy i rozpaczy. Podejrzewamy alergię lub/i choroby bakteryjne. PARADOKSALNIE… jak to często bywa… im gorsze zgotuje się psu życie, tym szlachetniejszy ma charakter. Coś w myśl zasady „…nie mam łańcucha, lecz tu trwam – pies okrutnego pana…” Zuma właśnie taka jest; każde zaniedbanie, jakie ją spotkało w życiu, wybacza ludziom w imię miłości do nich. Jest grzeczna, karna, spokojna, cierpliwa, przytulaśna. Można jej odbierać jedzenie, dzielnie znosi zabiegi higieniczno-weterynaryjne (nawet te bolesne). Póki co nie wykazuje agresji w stosunku do innych psów i suk.

Stan jej skóry jest niestety tak fatalny, że DOM TYMCZASOWY, a najchętniej STAŁY jest potrzebny NATYCHMIAST. Tylko poza schroniskiem można karmić ją antyalergiczną karmą i podawać odpowiednio dobrane leki – w schronisku czeka ją tylko cierpienie!

POMÓŻCIE!

Przy adopcji zostanie wydany bon na darmową sterylizację. Warunkiem adopcji jest wizyta przed i poadopcyjna.

Kontakt do wolontariusza w sprawie adopcji: Ania 502 890 813 carme.l@wp.pl, Justyna 783 700 518 justus08@wp.pl

Tokio

W schronisku od 01.10.2009, znajda z Białej Przemszy. Ma ok. 5 lat. Tokio ma ok. 45 cm w kłębie. Ma króciutkie nóżki, długi tułów i zakręcony w spiralkę ogonek. Jest z niego taki mix jamniczka ze śmiesznym kundelkiem icon smile Adopcja zwierząt Przyjazny w stosunku do ludzi, szuka i bardzo łaknie kontaktu z człowiekiem. Te długie 3 lata za kratami nic w jego usposobieniu nie zmieniły. Nadal czeka na tego człowieka, który go pokocha. Jest pieskiem aktywnym, puszczony bez smyczy ładnie bawi się zabawkami, biega, skacze. Po prostu korzysta z chwili wolności. Bardzo spokojnie chodzi na smyczy i słucha opiekuna, będzie idealnym towarzyszem dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany.

Kontakt do wolontariusza w sprawie adopcji: 513087011 lub olekg0@op.pl (0 – jako zero) Aleksander Giza lub Marta 694 168 129

Klara

W schronisku od 15.11.2008. Znajda z ulicy. Klara to wesoła i żywiołowa suczka. Ogromny wulkan energii. Ładnie skupia uwagę na opiekunie. Jest przyjaźnie nastawiona do ludzi i innych psów. Uwielbia psie przysmaki. Na początku troszkę ciągnie na smyczy, ale szybko się uczy. Bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem. W stosunku do psów przyjazna, ale czasami próbuje je zdominować.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz możliwość dokonania wizyty przed- i po adopcyjnej. Jest zaszczepiona i zaczipowana, a przy adopcji otrzyma bon na darmową i obowiązkową sterylizację.

Kontakt do wolontariusza w sprawie adopcji: Gosia tel. 721-035-215

Tina

Tina to średniej wielkości sunia. Ma ok. 5 lat.  Do schroniska trafiła w 2008r i od tego czasu szuka nowego domu. Tina jest wesoła, pogodna i towarzyska. Jest mądra – szybko się uczy komend czy chodzenia na smyczy. Jest bardzo żywiołowa i energiczna. Ufa człowiekowi, potrafi być wdzięczna i posłuszna. Bardzo lubi być głaskana. Będzie świetnym członkiem nawet licznej rodziny. Powinna raczej trafić do domu bez innych zwierząt, ponieważ nie ze wszystkimi psami potrafi się dogadać. Tina została zaszczepiona i odrobaczona. Jest także wysterylizowana.

tina Adopcja zwierząt

Kontakt do wolontariusza w sprawie adopcji: 32  721-035-215  lub   516 912 976

Kaśka

Kaśka to ok. 6-letnia suczka. Została oddana do schroniska w Sosnowcu przez swojego właściciela z powodów finansowych w dniu 25 marca 2011r. Jest spokojna, bardzo przyjazna w stosunku do ludzi, Domaga się pieszczot i głaskania. Szybko nawiązuje kontakt z opiekunem. Kasia bardzo ładnie chodzi na smyczy. Jest zainteresowana innymi psami, ale nie wykazuje w stosunku do nich agresji.

Kontakt do wolontariusza w sprawie adopcji:  Ola tel. 609-612-713

 

KOTY

 

Milusia

Milusia to koteczka dorosła. Do schroniska w Sosnowcu trafiła 16 stycznia z interwencji schroniska. Właściciel działki zgłosił, że koteczka przybłąkała się na jego posesję i tak właściwie to jest niemile widzianym gościem. Milusia to typowo domowa, oswojona i łagodna kotka. Gdy wkłada się rękę do boksu przytula się i domaga smyrania po pyszczku. Milusia bardzo pragnie miłości człowieka. Czeka, aż ktoś przygarnie ją do serca i już nigdy nie odrzuci…

Milusia została zaszczepiona i czeka na zabieg sterylizacji.

Kontakt do wolontariusza w sprawie adopcji: Piotr tel. 501 245 892

lub Marta tel. 694 168 129, mar_tika@o2.pl

 • Wyszukiwarka Baz Wiedzy

  Kod pocztowy
  Miejscowość
  Urząd skarbowy
  Imię
 • Notowania online

 • Pilnie szukają domu!

 • R E K L A M A

  Oxford school od english Bacom